Türk kahvesi ile kilo vermek mümkün

Kültürümüzde önemli bir yer tutan Türk kahvesinin 40 yıllık hatırı olduğu söylenir.

Türk kahvesi ile kilo vermek mümkün
12 Temmuz 2019 - 13:24

Gazete Demokrat/ İştahla yenen yemeklerin ardından ve yorgunluktan sonra içilen kahvenin tadı bir başkadır. Kültürel özelliklerinin yanı sıra Türk kahvesi ile kilo vermek de mümkündür. Kahve yapısı itibariyle barındırdığı kafein sayesinde enerji veren bir özelliğe sahiptir. Türk kahvesi de ister bedenen ister fiziken verdiği enerjiyle gün içerisinde sizi daha hareketli bir yaşama yöneltecektir.

Türk kahvesiyle kilo vermek denince doğal olarak şekere veda etmek gerekitiği hesaba katılmalıdır. Şekerli kahve içerek kilo vermeyi hayal etmek bir yıl içerisinde alınan 5 kilo gerçekliğiyle yerle bir olabilir. Bu şekilde kilo vermeyi benimseyecekler için öncelikle unutulmaması gereken beslenme arzında değişiklik yapmadan ek olarak yiyip içerek kilo vermenin mümkün olmadığıdır.

Türk kahvesi ile kilo nasıl verilir?

Her diyet programında tavsiye edilen gün içerisinde tüketilen öğün sayısını artırarak azar azar yemek Türk kahvesi ile zayıflamak isteyenler için de geçerlidir. Herhangi bir diyet programıyla rahatça ara öğünler şeklinde Türk kahvesi tüketebileceğiniz gibi diyet programınız olmadığı takdirde aşağıda yazan takvime benzer bir program eşliğinde rahatça kilo verebilirsiniz.

Örnek diyet takvimi;

Sabah kahvaltı öncesi içilen ılık ve tercihen limon suyu damlatılmış bir bardak su, hafif bir kahvaltı.

Ara öğün olarak bir fincan Türk kahvesi yanında bir bir parça bitter çikolata ya da iki adet badem veya fındık.

Öğle yemeğinde fast fooddan uzak durarak, salata, yağsız et, haşlanmış tavuk eti ve benzeri gıdalarla hazırlanmış düşük kalorili küçük porsiyonlar.

Akşam öğününe kadar acıkma hissini bastırmak için, bir ya da iki fındık, badem.

Akşam öğününde ise saat 18.00'ı geçirmemek, ekmeksiz yemek şartıyla fırında ya da haşlanarak pişirilen herhangi yağsız et veya sebze yemeği.