TSK Konvoyuna Hava Saldırısı! Türkiye'den Rusya'ya Kınama Açıklaması Geldi

Suriye'nin İdlib kentinde TSK konvoyuna düzenlenen hava saldırısının ardından Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Rusya'yı kınayan bir açıklama yapıldı.

19 Ağustos 2019 - 16:14 - Güncelleme: 19 Ağustos 2019 - 16:17

Milli Savunma Bakanlığı yaptığı yazılı açıklamada, Suriye'nin İdlib kentinde TSK konvoyuna saldırı düzenlendiğini, saldırıda 3 sivilin hayatını kaybettiğini ve 12 sivilin de yaralandığını bildirdi. MSB tarafından yapılan açıklamanın son kısmında ise, Rusya ile işbirliğine aykırı saldırının kınandığı belirtildi.

Suriye rejimine bağlı ordu birlikleri tarafından İdlib kentinin güneyinde yer alan Han Şeyhun yerleşim birimine yönelik olarak askeri operasyonların yoğunlaştığı öğrenilirken, Suriye resmi haber ajansı SANA ise, Türkiye'yi bölgeye silah ve cephane taşımakla suçlayan bir haber yayınladı. Türk Silahlı Kuvvetleri'ne ait konvoyun Han Şeyhun hattında ilerken Suriye rejim güçleri tarafından durdurulduğu belirtilirken, Milli Savunma Bakanlığı ise TSK konvoyuna hava saldırısı düzenlendiğini ve 3 sivilin öldürüldüğünü duyurdu.

Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, İdlib'te bulunan 9 numaralı gözlem noktasına Rusya Federasyonu tarafına önceden bilgi verilerek 19 Ağustos 2019 tarihinde ve saat 05:30'da bölgeye bir kuvvet intikali başlatıldığı sırada TSK konvoyuna hava saldırısı düzenlendiğini, saldırı sonucunda 3 sivilin öldüğü ve 12 sivilin de yaralandığı kaydedildi. MSB açıklamasının son bölümünde ise, mevcut anlaşmalara ve Rusya ile Türkiye arasındaki işbirliği ve diyaloğa aykırı saldırının şiddetle kınandığı ifade edildi.

Milli Savunma Bakanlığı'nın Yazılı Açıklaması:


Bu haber 499 defa okunmuştur.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İmamoğlu söz verdi: İSMEK'te Kürtçe dil kursu açılacak
İmamoğlu söz verdi: İSMEK'te Kürtçe dil kursu açılacak
Beşiktaş'ta Victor Ruiz sakatlandı, Abdullah Avcı yıkıldı!
Beşiktaş'ta Victor Ruiz sakatlandı, Abdullah Avcı yıkıldı!