Son Dakika: Milletvekilliği düşürülen CHP'li Enis Berberoğlu ile HDP'li Leyla Güven ve Musa Farisoğulları gözaltına alındı

Son dakika: Meclis Genel Kurulu’nda milletvekilliği düşürülen CHP’li Enis Berberoğlu ile HDP’li Leyla Güven ve Musa Farisoğulları gözaltına alındı. Berberoğlu’nun Vatan Emniyet’e götürüldüğü öğrenilirken Güven ve Farisoğulları adliyeye sevk edildi.

Son Dakika: Milletvekilliği düşürülen CHP'li Enis Berberoğlu ile HDP'li Leyla Güven ve Musa Farisoğulları gözaltına alındı
05 Haziran 2020 - 00:35

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığınca, milletvekilliği düşürülen ve hakkında yakalama kararı çıkartılan HDP'li Leyla Güven ve HDP'li Musa Farisoğulları gözaltına alındı. Bugün milletvekilliği düşürülen bir diğer milletvekili olan CHP'li Enis Berberoğlu ise İstanbul'daki evinden gözaltına alındı.

İKİ HDP'Lİ DİYARBAKIR'DA GÖZALTINA ALINDI

Milletvekilliği düşürülen Musa Farisoğulları, gözaltına alındığını açıkladı. Farisoğulları, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Genel Merkezimize gitmek üzere Diyarbakır'dan Ankara'ya giderken, az önce gözaltına alındım" ifadelerini kullandı.

Leyla Güven ise Diyarbakır'daki evinde gözaltına alındı. Güven, Twitter hesabından "Gözaltına alınıyorum" paylaşımını yaptı.