Son dakika haberleri! İzmir'de, orman yangınlarının ardından 'mangal' denetimi

Son dakika güncel haberine göre İZMİR’de, Urla ve Menderes ilçelerinde üst üste çıkan iki orman yangını sonrası kontroller sıklaştırıldı.

Son dakika haberleri! İzmir'de, orman yangınlarının ardından 'mangal' denetimi
05 Temmuz 2020 - 12:30

İZMİR'de, Urla ve Menderes ilçelerinde üst üste çıkan iki orman yangını sonrası kontroller sıklaştırıldı. Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri, 1 Haziran ile 30 Ekim boyunca girişlerin yasak olduğu ormanlık alanlarda piknik yapıp, mangal yakanları belirledi. Ekipler, mangal ateşlerini söndürürken, piknik yapanlara da mesire yerlerini tercih etmelerini söyledi.

Urla ilçesine bağlı Yağcılar Mahallesi yakınlarında 1 Temmuz Çarşamba günü, Menderes ilçesine bağlı Çatalca Mahallesi yakınlarında ise 2 Temmuz Perşembe günü ormanlık alanlarda çıkan ve toplam 7 hektarlık alanda etkili olan yangınların ardından İzmir Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri, kontrollerini sıklaştırdı. Mangal yakıp, piknik yapmak isteyen İzmirlilerin sıklıkla tercih ettiği Çiçekli, Kaynaklar, Yamanlar gibi mevkilerde bulunan ormanlık alanlarda, orman ekipleri tarafından denetim yapıldı. Denetimlerde, İzmir Valiliği tarafından alınan 'Orman Yangınlarıyla Mücadele Komisyonu' kararları kapsamında, 1 Haziran ile 30 Ekim arasında halkın girmesinin yasaklandığı ormanlık alanlarda birçok kişinin mangal yaktığı görüldü. Piknikçileri tek tek uyaran ekipler, mangalların söndürülmesini sağlarken, piknik yapılması için resmi mesire yerlerinin tercih edilmesi gerektiğini hatırlattı.

Son dakika: Sakarya Valisi: Fabrikada denetim eksikliği yok, en son üçüncü ayda denetim yapıldı