Son dakika: Bahçelievler Belediye Başkanı Hakan Bahadır: Binanın yarın yıkılması planlanıyordu, bugün bir şekilde yan yattı

Son dakika: İstanbul Bahçelievler’de 7 katlı binanın çökmesi sonrası, Bahçelievler Belediye Başkanı Hakan Bahadır, sorulan “İhmal var mı“ sorusuna, “Binanın yarın yıkılması planlanıyordu sahipleri tarafından ancak bugün bir şekilde yan yattı“ ifadelerini kullandı.

Son dakika: Bahçelievler Belediye Başkanı Hakan Bahadır: Binanın yarın yıkılması planlanıyordu, bugün bir şekilde yan yattı
14 Şubat 2020 - 15:59

İstanbul Bahçelievler Emek Caddesi Narlı Sokak'ta daha önce tedbir amaçlı boşaltılan 7 katlı bina çöktü. Bahçelievler Belediye Başkanı Hakan Bahadır, konuya ilişkin canlı yayında açıklamalarda bulundu. Bahadır, "Binanın yarın yıkılması planlanıyordu sahipleri tarafından ancak bugün bir şekilde yan yattı" ifadelerini kullandı.

"ALTINA KAĞIT TOPLAYICININ GİRDİĞİ SÖYLENİYOR"

Bahadır, "Bu bina biliyorsunuz, kentsel dönüşüm kapsamında yıkılması planlanan bir bina. Öyle olunca biz binayı boşalttık. Yarına da yıkılması planlanıyordu sahipleri tarafından. Ancak bugün bir şekilde yan yattı. Yan yatınca da yanındaki binaya zarar veriyor. Yeni binada can kaybımız yok. Bu bina ile ilgili çalışmalarımız sürüyor. Altına kağıt toplayıcı birinin girdiği söyleniyor. Görgü tanıklarından biri çıktı diyor. Biri ise var diyor. AFAD burada, kurtarma ekipleri burada. Köpeklerimiz kokladılar, çalışmalar devam ediyor. Moloz var burada onu alacağız ve altına bakacağız" şeklinde konuştu.

Ayrıntılar geliyor...