Sezai Temelli'den "Deyim yerindeyse MHP iktidar, AKP bürokrasi olmuş durumda" açıklaması

MHP ile Cumhur İttifakını sürdüren AK Parti’ye eleştiride bulunan HDP Eş başkanı Sezai Temelli, “Devlet Bahçeli ne açıklarsa AKP onun uygulayıcısı haline geliyor Yani deyim yerindeyse MHP iktidar, AKP bürokrasi olmuş durumda“ açıklamasında bulundu.

Sezai Temelli'den "Deyim yerindeyse MHP iktidar, AKP bürokrasi olmuş durumda" açıklaması
27 Ağustos 2019 - 23:01

HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, İçişleri Bakanlığınca Van, Diyarbakır ve Mardin büyükşehir belediye başkanlıklarına kayyum atanmasını değerlendirdi. "Seçimin tarihini siyaset belirler" sözünü hatırlatan Temelli, "Bu gelişmeler aslında seçimi hızla öne çekiyor. Seçimler şimdi bize yaklaşıyor." dedi.

HDP Eş Genel Başkanı Temelli, Diyarbakır, Mardin ve Van büyükşehir belediyelerine kayyum atanması sonrasında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile gerçekleştirdikleri görüşmeyi, bundan sonra izleyecekleri yol haritasını bir grup gazeteciye anlattı.

"CHP İLE KAYYUM KONUSUNU KONUŞTUK"

CHP'den başlamak üzere bütün siyasi partileri ziyaret etmeyi amaçladıklarını belirten Temelli,"Hem diğer programı yürüterek hem de bu kayyum konusunda özellikle hem muhalefetin hem de toplumun tepki vermesini talep ediyoruz. Çünkü bu kabul edilebilir Bir şey değil. Hani bugüne kadar yapılan bu iktidarın son 4 yılda yaptığı ne kabul edilebilir, bu bir tarafıyla duruyor ama iktidar bütün bu gelişmelerden hiçbir ders çıkartmayıp hala Türkiye'nin sorunlarının çözümsüz kalması adına bu türden icraatlarını sergilemeye devam ediyor. Bu konuda muhalefetin yapması gerekenler var, bu konuda muhalefetin ortaklaşması gerekenler var, bu konuda toplumun bu yönlü beklentileri var, dolayısıyla biz bu vesileyle CHP'yi ziyaret ettik ve hem kayyum konusunu hem de diğer konuları konuştuk" dedi.