Sefa Taşkın CHP Kemalpaşa ilçe başkanlığını ziyaret etti

İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Sefa Taşkın CHP Kemalpaşa İlçe Başkanlığı'nı ziyaret etti.

05 Aralık 2018 - 14:22

Gazete Demokrat/ Oğuz Can Demirören - İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı İnşaat Mühendisi Sefa Taşkın CHP Kemalpaşa İlçe Başkanlığı'na ziyaret düzenledi. İlçe başkanı Mehmet Ayçil ve ilçe yöneticileriyle görüşen Taşkın, projelerini anlattı. 

Üreticinin durumuna değindi
1989 yılında SHP'den 1994 yılında ise CHP'den Bergama Belediye Başkanı olarak seçilen Sefa Taşkın İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne aday gösterilip seçilmesi durumunda kırsal kalkınmaya önem vereceğini belirtti. Deneyimli siyasetçi ODTÜ'den inşaat mühendisi olarak mezun olmasına rağmen bu sektörle ilgilenmediğini ve zeytincilik yaptığını belirtti. Üreticinin durumunun zor olduğunu bildiğini vurgulayan Taşkın, kooperatifleşmenin büyük önem taşıdığını ve görev verildiği takdirde Büyükşehir belediyesi eliyle kooperatifleşmenin sağlanması için harekete geçeceğinin altını çizdi.

Taşkın'a imzalasın diye kitabını getirdi
SHP dönemi ilçe başkanlarından Mustafa Karagülle, Sefa Taşkın'ın yazdığı "Pembe Sardunya" isimli kitabı imzalaması için ilçe başkanlığına getirdi. Taşkın Karagülle'nin getirdiği kitabı imzalayarak hoş bir sürpriz olduğunu belirtti.

Siyanürlü altın madenine karşı mücadele verdi

Bergama'da bir dönem kurulması için uğraşılan siyanür kullanılması planlanan altın madenine karşı mücadele örgütleyen isimler arasında yer alan Sefa Taşkın aynı zamanda Bergama'nın yurtdışına kaçırılan tarihi eserlerinin geri verilmesi için de mücadele etti. Altın madenine karşı Taşkın'ın örgütleyicileri arasında yer aldığı mücadele dünyanın önde gelen üniversitelerinde araştırma konusu oldu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
CHP’de Suat Nezir ve Fatih Bucak hakkında karar verildi
CHP’de Suat Nezir ve Fatih Bucak hakkında karar verildi
CHP’de liste mesaisi
CHP’de liste mesaisi