Prof. Dr. Usluer'den ürküten koronavirüs uyarısı: Çok çabuk normalleşirsek ikinci dalga erken gelebilir

Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Gaye Usluer, salgın sonrası normalleşmeye geçtiğimiz günlerle ilgili uyarılarda bulundu. Usluer, “Eğer biz şu anki sonuçlara bakarak hızlı hızlı eski normale dönmeye çalışırsak ikinci dalga beklenenden daha erken gelebilir. birinci dalgadan çok daha şiddetli olabilir. Tsunami etkisinden bahsedebilir“ dedi.

Prof. Dr. Usluer'den ürküten koronavirüs uyarısı: Çok çabuk normalleşirsek ikinci dalga erken gelebilir
03 Haziran 2020 - 19:35

Çukurova Kent Konseyi Kadın Meclisi, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Çukurova Şubesi ve Adana Tabip Odası'nın katkıları ile Kovid-19 Söyleşisi online olarak gerçekleştirdi.

Açış konuşmasını Çukurova Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Aysel Ateş'in, Moderatörlüğünü ise ÇYDD Çukurova Şubesi Başkanı Sibel Özgümüş'ün yaptığı Kovid-19 söyleşisine, Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Gaye Usluer ve İç Hastalıkları, Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Ayşe Nur İzol Torun konuk olarak katıldı.

"İLK KEZ BU KADAR UZUN SÜREN PANDEMİYLE KARŞILAŞTIM"

Prof. Dr. Gaye Usluer, 1987 yılında beri enfeksiyon hastalıkları ve klinik mikrobiyoloji alanlarında uzman olarak görev yaptığını o yıllardan bu yana ilk kez bu kadar uzun süren bir salgınla karşılaştığını söyledi. Pandemilerin insanlık tarihinde hep var olduğunu belirten Prof. Usluer, veba salgını, çiçek hastalığı ve Birinci Dünya Savaşı'ndaki İspanyol Gribini örnek gösterdi.

Prof. Dr. Gaye Usluer