Okan Korkmaz: Kapı da oluruz, köprü de...

Cumhur İttifakı'nın Çiğli Belediye Başkan Adayı Opr. Dr. Okan Korkmaz; Atatürk Organize Sanayi Bölgesi'ndeki işletmeleri ve atölyeleri ziyaret etti.

20 Mart 2019 - 13:12

Çiğli'nin ülke ve kent ekonomisine önemli bir katkı sunduğunu vurgulayan Korkmaz; işletme sahipleri ve çalışanlarıyla uzun sohbet ederek sorunları dinledi. Köklerinin Çiğli'de olduğunu ve Çiğli'de yaşadığını her defasında vurgulayan Korkmaz;  ilçesinin imardan, dönüşüme, alt yapıdan sosyal yatırımlara kadar öksüz bırakıldığını, esnafın ve vatandaşın sorunlarının da neredeyse ortak olduğunu söyleyen Doktor Okan Korkmaz;    " AOSB önemli bir üretim bölgesi. Ancak alt yapı sorunları var. Hepsini bir bir çözeceğiz. İstihdam projeleri üretip, sanayicimiz ve halkımızın arasında köprü olacağız. Belediyeciliğin sınırı yok. Yol da yaparsınız, iş de bulursunuz; üretiminizi dünyaya da tanıtırsınız... Bazen kapı, bazen köprü olursunuz. Biz, ne gerekiyorsa onu olacağız." diye konuştu. 

Herkes kendi kanatlarıyla...

Sanayi Bölgesi'ndeki iş yerlerini tek tek ziyaret eden ve Çiğli için neden yola çıktığını, projelerini anlatarak işletmelerin ihtiyaçlarını dinleyen Belediye Başkan Adayı Opr. Dr. Okan Korkmaz; ilçesinin tüm dinamiklerine son derece hakim olduğunu söyledi. Korkmaz, sözlerini şöyle sürdürdü; " Çiğli tarım, sanayi ile birlikte sağlık ve turizm alanında önemli bir potansiyel taşıyor. Ancak, hedefimiz, tüm bu alanların birbirini destekleyecek biçimde geliştirilmesi. Hızla gelişip değişen dünya koşullarının bizlere de dayattıkları var. İşletmelerimiz büyüyor ama yollarımız büyümüyor. Her kesim kendi kanatlarıyal uçmaya çalışıyor. Bu durumda ilçemiz de yaya kalıyor.  Oysa, yerel yönetimler, yani belediyelerin bu noktada önemi büyük. Sorumluluğu var. Eğer, hemşerilerim bana bu sorumluluğu verirse; sanayi sitelerimiz ve diğer tüm üretim alanlarımızla, Çiğli halkını buluşturup, ortak kazanç sağlayabilecekleri zeminler oluşturacağım. Aralarında köprü olacağım." 

Gücünün farkında olmak önemli...

AOSB'nin ülkenin ve İzmir'in en büyük üretim, istihdam ve ihracat potansiyeli taşıyan bölgelerinden biri olduğunu vurgulayan Korkmaz; " Ancak Çiğli'nin de bu gücü kendi içinde barındırdığını farketmesi gerek. Sanayici, o yerin en önemli dinamiğidir. Çiğli ile bölgenin arası hep açık olmuş. Gücünün farkında olmayan bir Çiğli halkı yaratılmış, sanayici ise hükümet destekleri dışında, yerel yönetimlerden ihtiyaçlarına yanıt alamamış. Oysa; bir kent bütün olarak ele alınmalıdır. Bir sorun, sadece dile getirenin değildir aslında. Her kesimi bağlar. Bu inanç ve düşüncelerimizi, projelerimizi hayata geçirmek için heyecanlıyım. Çiğli gücünün kazancı da kendisine dönsün diyorsa; bu yetkiyi bana verecektir. Eğer verirse, ben de tüm sözlerimi yerine getireceğim." diye konuştu. 


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x