Okan Bayülgen'den "4 maaş" Çıkışı!

Okan Bayülgen de Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun ve eşi hakkındaki 4 maaş iddiaları tartışmasına dâhil oldu.

Okan Bayülgen'den "4 maaş" Çıkışı!
04 Ağustos 2019 - 13:09

Özel bir televizyon kanalında canlı yayın programına katılan Okan Bayülgen, kendisine yöneltilen soruları yanıtladı. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun ile eşine ilişkin 4 maaş iddiaları sorulan Bayülgen, söz konusu iddiaları bir itibar suikastı olarak tanımladı ve 2 yıl süresince kendisinin de aynı şekilde itibarsızlaştırmaya ve yalnızlaştırılmaya çalışıldığını savundu.

İtibar suikastı tanımlamasına ilişkin gerekçelerini paylaşan Bayülgen, olayı tam olarak bilmediğini, ancak böyle bir önemli mevkideki adamın dahi Twitter mesajlarından isyanını görebildiğini ifade etti. Kendi başına gelenler ile Fahrettin Altun'a yönelik iddialar arasında bir özdeşlik kurduğunu dile getiren Bayülgen, kendisinin sadece bir sanatçı olduğunu, ancak Fahrettin Altun'un Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı olduğuna dikkat çekti.

“Ben bu işte bir iş olduğunu düşünüyorum.”

“Bahsedilen bir maaş alma hikâyesi var.” diyen Bayülgen, söz konusu maaşı merak ettiğini ve o maaşı zaten kendi müdürüne verdiğini ifade etti. Bu olayda bir itibar suikastı yapılıyorsa, Fahrettin Altun'un yalnız olduğunu delirten Bayülgen, bu olay kapsamında belki de o mevkide birilerinin onun ayağına bastığını öne sürdü. Olayın belki de sadece bir muhalefet tavrı olmadığına işaret eden Bayülgen, bu işin içinde bir iş olduğunu düşündüğünü ve memleket açısından da üzüldüğünü söyledi.