Ojenize sarımsak ekleyin, farkı görün

Sarımsağı farklı şekilde kullanarak tırnaklarınızı güçlendirebilir ve faydalarından yararlanabilirsiniz. İşte tırnaklarınız için sarımsak tarifleri...

11 Nisan 2019 - 14:43

Ojenize sarımsak ekleyin, farkı görün Bildiğiniz gibi sarımsak sağlığımız açısından oldukça faydalı bir besindir. İdrar söktürücü ve bazı kanser tiplerini engellemeye de yaradığı öne sürmektedir. Güzellik alanında da muhteşem değişimler sağlar.

Tırnaklarımız onları zayıflatan birçok maddeye maruz kalmaktadır, bu nedenle sarımsak onları sertleştirmek için mükemmel bir doğal seçenektir. Kokusu oldukça sert olsa da, tırnaklarınızı sağlıklı ve güçlü tutmak için biraz uygulamaya değer

Bunun için 1 diş sarımsak ve renksiz bir ojeye ihtiyacınız var. Sarımsağı soyup havanda ezin. Sarımsağı oje şişesinin içine ekleyin.

Tırnaklarınıza direkt olarak uygulayın ve manikürünüz sağlam kaldığı müddetçe ellerinizde tutun. Bu oldukça basit olan ve ancak ojenizi çıkardıktan sonra tekrarlayabileceğiniz bir seçenektir.

Malzeme olarak; su, 2 diş sarımsak ve kap gereklidir. Evde manikür seansınızı yaparken tırnaklarınızı bir miktar sarımsak ile beslemekle başlayın. Kabuğu varsa sarımsağın kabuğunu soyduktan sonra iki diş sarımsağı kesin ve bir kase suya koyun. 15 veya 20 dakika bekletin. Sarımsağı sudan çıkarın ve 15 dakika ellerinizi suyun içinde bekletin. Sarımsağı sudan çıkarmanızın nedeni de ellerinizin fazla kokmamasını sağlamaktır. Ellerinizi yıkayarak manikürünüze normal şekilde devam edebilirsiniz, sarımsak bu 15 dakika içerisinde görevini gerçekleştirmiş olacaktır.

Bu haber 246 defa okunmuştur.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İmamoğlu söz verdi: İSMEK'te Kürtçe dil kursu açılacak
İmamoğlu söz verdi: İSMEK'te Kürtçe dil kursu açılacak
Beşiktaş'ta Victor Ruiz sakatlandı, Abdullah Avcı yıkıldı!
Beşiktaş'ta Victor Ruiz sakatlandı, Abdullah Avcı yıkıldı!