MHP lideri Bahçeli'den yeni parti çıkışı: Yeni arayış çabalarının ölü doğmaktan başka şansı olmayacaktır

MHP lideri Bahçeli, gündemde olan yeni parti çalışmalarıyla ilgili olarak, “Siyasette yeni arayış ve partileşme çabalarının ölü doğmaktan başka şansı olmayacaktır“ dedi.

MHP lideri Bahçeli'den yeni parti çıkışı: Yeni arayış çabalarının ölü doğmaktan başka şansı olmayacaktır
11 Eylül 2019 - 17:47

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Merkez Yönetim Kurulu (MYK) ve Merkez Disiplin Kurulu (MDK) toplantısı sonrasında yazılı açıklama yaparak yeni parti çalışmalarını eleştirdi. Bahçeli, "Cumhur İttifakı'nın yaşaması ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin yerleşip kurumsallaşması için üzerimize düşen her görev eksiksiz yerine getirilecektir. Ayrıca siyasette yeni arayış ve partileşme çabalarının ölü doğmaktan başka şansı da olmayacaktır. Cumhur İttifakı'nı gölgelemeye, kayyum atamasını sorgulamaya, MHP ile AK Parti arasına çomak sokmaya heves eden eski ve marazi siyasetçilerin, terör sevici ve sicili lekeli şahsiyetlerin kumpasları kesinlikle tutmayacaktır" dedi.

BAHÇELİ'DEN 15 TEMMUZ'A 12 EYLÜL BENZETMESİ

Demokrasiye ve hukukun üstünlüğüne yönelik bağlılıkları milli iradeye duydukları sadakatle temellenip derinleşirken, Türkiye'nin tarihsel hak ve çıkarlarını muhafaza kararlılıklarında hiçbir acziyet ve zafiyet söz konusu olmadığını, olmayacağını belirten Bahçeli, MHP'nin bugüne kadar hiçbir darbeyi, gayri meşru kalkışmayı, cunta yönetimini, ara dönemi, demokrasi dışı arayış ve dayatmaları kabul etmediğini, bunlara boyun eğmediğini vurguladı.

Darbelerin Türkiye'yi devamlı geriye götürdüğünü, siyasi ve toplumsal dengeleri tepeden tırnağa bozduğunu, pek çok sosyal ve ekonomik maliyete neden olduğunu vurgulayan Bahçeli, "12 Eylül darbesi, 28 Şubat post modern müdahalesi, 27 Nisan e-muhtırası ve 15 Temmuz FETÖ darbe girişimi devlet ve millet hayatıyla birlikte gelecek muhayyilemize, gelecekteki müstesna mevkimize tamiri zaman ve emek isteyen zararlar vermiştir." değerlendirmesinde bulundu.

Özellikle "12 Eylül karanlığının tetikçileri ve tertipçilerinin" ülkeyi kahredici ve korkunç olaylara mahkum etmekle kalmadığını, emperyalizme ve küresel sömürü çarkının mimarlarına taşeronluk ve hizmetkarlık yaptığını kaydeden Bahçeli, "12 Eylül 1980'de demokrasi ve milli iradeye zincir vurulmuş, masumlar ve mücadelesi haktan, halktan ve hakikatten yana olan Milliyetçi-Ülkücü Hareket'in iman erleri utanç verici muamele ve mağduriyetlere maruz kalmışlardır. Üzerinden 39 uzun yıl geçmesine rağmen 12 Eylül zilleti milli hafızalara kazınmış, yaşanan acılar, şehadetler, işkenceler, zulümler asla unutulmamıştır. 12 Eylül darbesi ile 15 Temmuz darbe ve işgal teşebbüsü aynı muhasım ve müstevli çevrelerin farklı zaman dilimlerindeki saldırısıdır" dedi.

15 Temmuz hain darbe girişimi gecesinden bir kare