MHP'de AKP'nin Kan Kaybı Yaşaması Paniği!

AKP içerisinde olası ayrılıkların gündeme gelmesi ile birlikte Cumhur İttifakı’na ilişkin olarak MHP'de endişe duyulduğu öne sürülüyor.

MHP'de AKP'nin Kan Kaybı Yaşaması Paniği!
16 Ağustos 2019 - 19:01 - Güncelleme: 16 Ağustos 2019 - 19:08

Siyaset kulislerinde gündeme gelen ve destekleyici gelişme olarak da MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin bayram öncesinde İYİ Partililere yönelik geri dönme çağrısı gelişmesinin; aslında Cumhur İttifakı tabanının zayıflamasından endişe duyulması olarak ifade ediliyor.

MHP'deki parti kurmaylarının AKP'de yaşanabilecek olası ayrılıkların Cumhur İttifakı’nı zayıflatmaması için İYİ Parti'den katılımların MHP'ye olmasının önemli olmadığı, AKP'ye de gitmelerinin önemli olduğu üzerinde durdukları öne sürülüyor. Nitekim Devlet Bahçeli tarafından yapılan bu çağrının asıl amacının Cumhur İttifakı tabanını genişletmek olduğu konuşuluyor.

Devlet Bahçeli tarafından İYİ Partililere yönelik yapılan çağrının sadece MHP'ye dönük yapılmadığı belirtilirken, küskün ülkücüleri tekrar MHP çatısı altında toplayarak Cumhur İttifakı'nı güçlendirmek olduğu şeklinde yorumlar da yapılıyor. Ancak, AKP’deki bölünme ihtimalinin sanılanın aksine daha büyük olmasını bekleyen MHP kurmayları, AKP'den çok büyük kopuş olmasa bile %2'lik bir oy oranı kaybının bile değerli olduğuna dikkat çektikleri ifade ediliyor.