Merkez Bankası'nın faiz kararı sonrası yükselişe geçen altın, 491 lirayla rekor kırdı

Güne düşüşle başlayan altının gram fiyatı Merkez Bankası’nın faiz kararı sonrası yükselişe geçerek 491 lira ile rekor kırdı. Gram altın şu sıralar 487 liradan, çeyrek altın 799 liradan, cumhuriyet altını ise 3.255 liradan satılıyor.

Merkez Bankası'nın faiz kararı sonrası yükselişe geçen altın, 491 lirayla rekor kırdı
22 Ekim 2020 - 16:13

Dün, altının ons fiyatındaki yükselişe karşın dolar kurundaki düşüşle birlikte yatay seyreden gram altın, günü bir önceki kapanışın hemen üzerinde 483,4 liradan tamamladı. Güne düşüşle başlayan gram altın, 480 liraya kadar geriledikten sonra Merkez Bankası'nın faiz kararını açıklamasıyla yükselişe geçerek 491 lira ile rekor kırdı. Altının gram fiyatı saat 15.55 itibarıyla 487 liradan işlem görüyor.

ÇEYREK VE CUMHURİYET ALTINI NE KADAR?

Aynı dakikalarda çeyrek altın 799 lira, cumhuriyet altını da 3.255 liradan satılıyor. Altının ons fiyatı, şu sıralarda 1.906 dolar seviyesinde bulunuyor. Analistler, ABD'de görüşülen teşvik paketine ilişkin belirsizliklerin devam etmesinin altının ons fiyatını baskıladığını belirtti.

ONS ALTINDA 1.940 DOLAR DİRENÇ OLARAK ÖNE ÇIKIYOR

Bugün yurt içinde bugün yurt içinde Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu (PPK) faiz kararının, yurt dışında ise Euro Bölgesi'nde tüketici güven endeksi, ABD'de haftalık işsizlik başvuruları ve bu akşam canlı yayında gerçekleşecek ABD Başkanı Donald Trump ile Demokrat Parti Başkan Adayı Joe Biden'ın tartışmasının takip edileceğini belirten analistler, teknik açıdan altının ons fiyatında 1.900 doların destek, 1.940 doların direnç olarak öne çıktığını kaydetti.

GÜNCEL ALTIN FİYATLARINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN