Meral Akşener'den Bahçeli'ye Sert İfadeler!

Bugün başlayan ve 2 gün sürecek olan İYİ Parti 4. Olağanüstü Kurultayı'nda konuşan Genel Başkan Meral Akşener, Devlet Bahçeli'ye sert tepki gösterdi.

Meral Akşener'den Bahçeli'ye Sert İfadeler!
03 Ağustos 2019 - 16:03

İYİ Parti 4. Olağanüstü Kurultayı Yenimahalle Nazım Hikmet Kültür Merkezi'nde saat 11:00'da başladı. Mayıs ayı içerisinde gerçekleştirilen tüzük kurultayında değişen maddeler olağanüstü kurultay ile birlikte hayata geçirilecek. Kurultay konuşmasını yapmak üzere sahneye salondaki partililerin büyük coşkusu eşliğinde gelen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, konuşmasına Abdurrahim Karakoç'un “Yemin” isimli şiiri ile başladı ve konuşmasının son bölümünde ise Nazım Hikmet'in “Bu Memleket Bizim” şiirini seslendirdi.

Konuşmasında MHP'ye yönelik sert ifadelerle yüklenen Akşener, Devlet Bahçeli'ye yönelik olarak da “Milliyetçilik Türk milletine aittir. Sizin nereniz milliyetçi, 1 kişiye 5 kişi saldıran haydutlardan ne milliyetçi olur ne de adam olur adam!” ifadesini kullandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a da seslenen Meral Akşener, “Manzara net, siz asansörle inerken biz merdivenden çıkıyoruz.” diye konuştu.


“1 kişiye 5 kişi saldıran haydutlardan ne milliyetçi olur ne de adam olur”

Milliyetçiliği kulüp üyeliği zannedenlere seslenen Akşener, onların bölücü ve ayrıştırıcı üslubuna milliyetçiliğin İYİ Parti'de olur şeklinde bir cevap vermeyeceğini dile getirdi. Çünkü milliyetçiliğin sahibinin belli olduğuna işaret eden Akşener, Türk milliyetçiliğinin tapusunun Türk milletine ait olduğunu vurguladı. Gerçek milliyetçilerin ilim irfan dağıtmak üzere Türkiye'nin dört bir yanına dağılan öğretmenler olduğunu dile getiren Akşener, “1 kişiye 5 kişi saldıran haydutlardan ne milliyetçi olur ne de adam olur” ifadesini kullandı.