Margaret Atwood, 'The Handmaid's Tale'ın devamını yazacak

Bruce Miller tarafından televizyon dizisi olarak uyarlanan, Emmy ve Altın Küre ödülleri kazanan popüler dizi The Handmaid's Tale’in uyarlandığı kitabın yazarından yeni kitap müjdesi. Kanadalı yazar Margaret Atwood, 30 yıl sonra kitabın devamını yazacağını açıkladı.

29 Kasım 2018 - 15:18 - Güncelleme: 29 Kasım 2018 - 15:24

Emmy ve Altın Küre ödülleri kazanan televizyon dizisine uyarlanan The Handmaid's Tale kitabının yenisi geliyor.

Kanadalı yazar Margaret Atwood, dizi olduktan sonra dünya çapında ses getiren distopyan hikayesinin 30 yıl sonra devamını yazacağını doğruladı.

10 Eylül 2019’da çıkacak kitap ilk olarak 500 bin baskı yapacak.

İlk kitabın ve dolayısıyla dizinin kaldığı yerden 15 yıl sonrasını anlatacak olan yeni kitap baş kahraman Offred le birlikte toplam üç kadın karaktere odaklanacak.

Hulu kanalında The Handmaid’s Tale dizisinin 2017’de yayınlanmasının ardından aynı adlı kitap popüler hale gelerek sekiz milyon satış yapmıştı.

Dizi, Türkiye’de Damızlık Kızın Öyküsü adıyla yayımlanan Margaret Atwood’un 1985 yapımı gerilim türündeki romanından diziye uyarlandı.

Başrolde Elisabeth Moss’un yer aldığı The Handmaid’s Tale; kadınların neredeyse bütün haklarının elinden alındığı, sadece çocuk doğurmak ve hizmetçi olarak varlıklarını sürdürdükleri, erkeklerin egemen olduğu dindar bir kesim tarafından totaliter tarzda yönetilen bir ülkeyi anlatıyor. Dizi, distopik yapısıyla karanlık bir hikaye sunuyor.

Distopik bir gelecekte ABD’de rejimin değiştiği bu düzende, yakalanan muhalif kadınların bir kısmı ülkenin yüksek rütbeli kumandanlarına hizmetçi olarak verilir. Hizmetçi adı altında evlere dağıtılan bu kadınlardan beklenen asıl şey, evinde yaşadıkları kumandanlardan hamile kalıp mümkün olduğu kadar çok çocuk doğurmalarıdır. Fakat son yıllarda neredeyse sıfıra düşen doğum oranları, hamile kalmanın iyice zorlaştığını ortaya koymaktadır. Dizi, hizmetçi kadınlardan biri olan Offred’in (Elisabeth Moss) hikayesinin etrafında şekilleniyor.

Offred; komutanlar, onların acımasız eşleri, evcil Martha’lar ve hizmetçi arkadaşları arasında gidip gelmektedir. Offred'in tek amacı hayatta kalmak ve kendisinden alınan kızını bulabilmektir.

Kaynak: NTV
Bu haber 790 defa okunmuştur.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Çevre temizliğine dikkati çekmek için çöp topladılar
Çevre temizliğine dikkati çekmek için çöp topladılar
İzmir'de silahlı kavga: 3 yaralı
İzmir'de silahlı kavga: 3 yaralı