Kuzey Kore'de neler oluyor? Kim'in kız kardeşiyle ilgili kafa karıştıran sözler

2013’te Kuzey Kore’yi ziyaret eden ve burada Kim Jong-un ile yakın dostluk kuran ABD’li eski NBA yıldızı Dennis Rodman, katıldığı bir televiyon programında “Kim’in kız kardeşini televizyonda ülkeyi yönetirken görürsen, bil ki ters giden bir şeyler var“ ifadesini kullandı.

Kuzey Kore'de neler oluyor? Kim'in kız kardeşiyle ilgili kafa karıştıran sözler
23 Mayıs 2020 - 14:15

Son bir aydır hakkında öldüğüne dair söylentiler çıkan Kuzey Kore lideri Kim ile ilgili yeni bir soru işareti daha belirdi. Kim'in yakın arkadaşı eski basketbolcu Denniz Rodman, yaptığı açıklamada "Kim'in kız kardeşini televizyonda ülkeyi yönetirken görürsen, bil ki ters giden bir şeyler var." ifadelerini kullandı. Kız kardeş Kim Yo-jong'un son zamanlarda sıklıkla ekranlarda görünmesi bu açıklama ile birleşince kafaları karıştırdı.

ÖLDÜ SÖYLENTİLERİ BİTMEK BİLMEDİ

Dünyaya karşı kapalı bir kutu gibi olan Kuzey Kore'de lider Kim Jong-un'un sağlık durumu ile ilgili spekülasyonların ardı arkası kesilmiyor. Kim, en son 1 Mayıs'ta bir fabrikayı ziyaret ederken görüntülendi. Ancak bu görüntüler, söylentileri bitirmeye yetmedi. Kuzey Kore lideri Kim'in önceki aylarda kameralar önüne çok daha fazla geçmesi, fabrika ziyaretinin göstermelik olduğu yorumlarına sebep oldu. Kim'in bir dönem çok yakın arkadaş olduğu bilinen eski basketbolcu Dennis Rodman'ın açıklamaları ise kafaları iyice karıştırdı.

Dennis Rodman