Kılıçdaroğlu'ndan Erken Seçime İlişkin Açıklama

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, erken seçime ilişkin olarak yaptığı değerlendirmede kısa bir açıklamada bulundu.

Kılıçdaroğlu'ndan Erken Seçime İlişkin Açıklama
14 Ağustos 2019 - 16:08

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, erken seçime dair gündemleri bulunmadığını belirtti ve kısa bir açıklama yaptı. Alınan ekonomik kararların yanlışlığına dikkat çeken Kılıçdaroğlu, her kararın ardından iktidarın başarılı adımlar atıldığını ve ekonominin düzeleceğini söylemesine rağmen tam tersinin yaşandığına işaret etti.

Türkiye'de yaşanan kriz nedeniyle erken seçimin gündemlerinde olmadığını söyleyen Kılıçdaroğlu, memur, işçi ve çiftçinin perişan halde olduğunu belirtti ve hiç değilse elektriğe, doğalgaza ve suya yapılan zamlar kadar maaşlara zam yapılması gerektiğini ifade etti.

Halkın seçimden bıktığını dile getiren Kılıçdaroğlu, CHP'nin gündeminde de erken seçim bulunmadığını söyledi. Ekonomik sıkıntıların arttığı ve işsizliğin felaket boyutlarına yükseldiği bir dönemde erken seçimi gündeme getirmenin doğru olmadığını savunan Kılıçdaroğlu, ekonomi yönetiminin değişmesi gerektiğine dikkat çekti. Türkiye'nin hanedan yönetimine döndüğü ifadesini kullanan Kılıçdaroğlu, bunun dünyada alay konusu olduğunu söyledi.