Kılıçdaroğlu'ndan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a “Galoş” Tepkisi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın galoş giyerek tarlaya girmesine tepki gösterdi.

02 Ağustos 2019 - 13:35

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Ankara'nın Polatlı ilçesinde katıldığı hasat etkinliğinde galoş giyerek tarlaya girmesi üzerine toplumun çeşitli kesimlerinden farklı tepkiler yükseldi. Sosyal medya sitelerinde de gündeme gelen bu konu hakkında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise, bir ülkeyi yöneten insanın kendi ülkesinin toprağına galoşla basmayacağını söyledi.

Rize Fındıklı'da halka seslenen Kılıçdaroğlu, Erdoğan'ın tarladaki galoşlu pozuna tepki gösterdi. Siyasetçinin kibirli olduğu takdirde topluma yararlı olamayacağına dikkat çeken Kılıçdaroğlu, toprağın hepimizi beslediğini ve toprağa neden galoşla basıldığını sordu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'a seslenen Kılıçdaroğlu, “Tozdan, topraktan korkuyorsan orada ne işin var?” diye sordu.

İmkân olsa yalınayak toprağın üzerinde gezeceğini ifade eden Kılıçdaroğlu, ayağında çizme galoş ile birlikte fotoğraf çektiren Cumhurbaşkanı Erdoğan için eleştirilerine devam ederek, “Allah bizi kibirden korusun. İsraftan kaçınmak zorundayız. Ne için? Bu güzel çocuklarımız için. Her kuruşu yerinde ve zamanında harcamak için.” diye konuştu.

Bu haber 409 defa okunmuştur.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
20 yıldır tümörle savaşan Somalili hasta çareyi Türkiye'de buldu
20 yıldır tümörle savaşan Somalili hasta çareyi Türkiye'de...
Karaköy'de başörtülü kıza saldıran kadın tutuklandı
Karaköy'de başörtülü kıza saldıran kadın tutuklandı