Kalın: AK Parti yolsuzluklar konusunda tavizsiz bir tavır izlemiştir

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı'nın ardından yaptığı açıklamada, "YD'ye verilen destek PKK'ya yapılmış demektir" dedi.

07 Kasım 2018 - 19:20

İbrahim Kalın'ın konuşmasından satır başları şöyle:

"Bizim için terör örgütleri arasında 'iyi terör örgütü, kötü terör örgütü' diye bir ayrım söz konusu değildir." ifadesini kullanan Kalın, "Türkiye'nin PYD/YPG, yani PKK hedeflerine dönük aldığı tedbirler DEAŞ ile mücadeleyi zayıflatıyor argümanını kabul etmemiz hiçbir şekilde mümkün değildir" diye konuştu.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, "FETÖ terör örgütene karşı da yürüttüğümüz kapsamlı mücadele bütün dünya sathında devam etmektedir. Bu konuda da en ufak bir taviz vermemiz söz konusu değildir" şeklinde konuştu.

'TÜRKÇE EZAN BU ÜLKEDE ÇÖZÜLMÜŞ BİR MESELEDİR'

Türkçe ezan meselesi bu ülkede tartışılmı, derin yaralar açmış ve çözülmüş bir meseledir. Bu konuyu tekrar açmak, birilerinin tek parti iktidarını yeniden istediği anlamına gelir. Ezan 1400 küsur yıldır, Arapça okunmaktadır. Dönüp, dönüp bu konuyu tekrar gündeme getirmek, birilerinin tek parti özlemi içinde olduğunu göstermektedir. Burada kasıt ezanın anlaşılmasıysa, ba da halkımızın aklı ile dalga geçmektir.

'YOLSUZLUKLAR KONUSUNDA TAVİZ VERMEDİK'

AK Parti, bugüne kadar yolsuzluklar konusunda son derece tavizsiz bir tavır izlemiştir. Bu konudaki net tavrı devam etmektedir.

HDP TEPKİSİ

AK Parti'yi HDP ile aynı cümle içinde kullanmak bile siyasi bir safsatadır.  AK Parti'nin bir terör örgütünün kolu gibi hareket eden parti ile olan ilişkisin nettir.


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x