İstanbul Barosu Atakan Kayalar'a hakaret ve tehdit edenlere suç duyurusunda bulundu

İstanbul Barosu Başkanlığı, 10 yaşındaki Atakan Kayalar hakkında sosyal medya hesaplarından “istismar, tehdit, hakaret“ içerikli paylaşımlar yapanlara suç duyurusunda bulundu.

İstanbul Barosu Atakan Kayalar'a hakaret ve tehdit edenlere suç duyurusunda bulundu
27 Şubat 2020 - 12:35

Okuduğu kitaplar ve bahsettiği konular sebebiyle Türkiye gündemine oturan 10 yaşındaki Atakan Kayalar hakkında sosyal medyada çok sayıda tehdit ve hakaret içerikli paylaşım yapılmıştı. İstanbul Barosu harekete geçti ve bu paylaşımları yapanlara suç duyurusunda bulundu.

İstanbul Barosu Çocuk Hakları Merkezi adına avukat Fırat Çiçek, Atakan Kayalar'a yönelik "istismar, tehdit, hakaret" içeren paylaşımlar hakkında suç duyurusunda bulundu.

"CEZALANDIRILMASINI TALEP EDERİZ"

Çiçek, İstanbul Anadolu Adliyesi Cumhuriyet Başsavcılığı'na yaptığı şikayetinde şu ifadelere yer verdi:

"İstanbul Barosu Çocuk Hakları Merkezi genel sekreteriyim. Son günlerde gündeme gelen Atakan Kayalar isimli çocuğa yönelik sosyal medya üzerinden istismar, tehdit ve hakaret içerikli paylaşımlar yapılmaktadır. Erkan Naldemirci isimli şahıs Facebook üzerinden yapmış olduğu paylaşımlar çocuk istismarına teşvik edici ve suçu övme niteliğindedir. Gerekli araştırma ve incelemenin yapılması amacıyla durum savcılığa bildirilmektedir. Sorumluların tespit edilerek cezalandırılmasını talep ederiz."

Dilekçede, 10 yaşındaki Atakan Kayalar için sosyal medya hesaplarından 'Tecavüz edilmeli' diyen Erkan Naldemirci'nin de ismine yer verilerek soruşturma aşamasında benzer paylaşımlarda bulunanların dosyaya eklenmesi de istendi.