İran Devrim Muhafızları Ordusu'na bağlı Besic Teşkilatı komutanı evinde öldürüldü

İranlı komutan Süleymani’nin öldürülmesiyle yasa boğulan ülkede yeni bir skandal daha yaşandı. İran Devrim Muhafızları Ordusu’na bağlı Besic Teşkilat komutanı evinde uğradığı silahlı saldırı sonucu öldü.

İran Devrim Muhafızları Ordusu'na bağlı Besic Teşkilatı komutanı evinde öldürüldü
22 Ocak 2020 - 11:37

ABD tarafından Bağdat'ta bombalanarak öldürülen İranlı Genaral Kasım Süleymani'nin yasını tutan İran, bir komutanın daha öldürülmesiyle çalkalanıyor.

MASKELİ KİŞİLER ÖLDÜRDÜ

İran'ın yarı resmi haber ajansı Fars'a göre Muceddemi'nin Şadgan kentine bağlı Darhovin'de bulunan evi sabaha karşı kimliği henüz belirlenemeyen yüzleri maskeli silahlı kişiler tarafından basıldı. İranlı komutan uğradığı silahlı saldırı sonucu yaşamını yitirdi. Şadgan Valiliği, saldırıyla ilgili soruşturma başlatıldığını ve kamuoyunun bilgilendirileceğini açıkladı.

SÜLEYMANİ'NİN ÖLDÜRÜLMESİ

ABD'nin silahlı insansız hava araçlarıyla (drone) Bağdat Uluslararası Havalimanı ve çevresine yönelik 3 Ocak'ta gerçekleştirdiği füze saldırısı sonucu Devrim Muhafızları Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani ile Suriye'de önemli rol oynayan İran destekli Haşdi Şabi örgütünün Başkan Yardımcısı Ebu Mehdi el Mühendis de hayatını kaybetmişti.