İmamoğlu'na "pejmürde" diyen Soylu'ya Kılıçdaroğlu'ndan yanıt

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu için söylediği “İşini yapmanın dışında başka işlerle meşgul olursan pejmürde ederiz.“ sözlerine yanıt verdi.

04 Eylül 2019 - 00:06

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu katıldığı bir canlı yayında gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu, CHP'li belediyelere kayyum atanacağı iddiası ve İçişleri Bakanı Soylu'nun İBB Başkanı İmamoğlu için yaptığı "pejmürde" çıkışı için, "Her şeyi yapabilirler, çünkü ortada hukuk, adalet yok. Bu akşam ikimizi de tutuklayabilirler. Yargıtay Başkanı diyor ki, 'adalete güven yüzde 38'e indi' diyor. Cumhurbaşkanı Yardımcısı 'adalete güven kalmadı' diyor. Bunlar şu anda koltukta olan kişiler. Savcılıktan temiz kağıdı almış, YSK seçime girebilirsin diyor. Sonra bunlara kayyum atanıyor" ifadelerini kullandı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bugün yaptığı açıklamada İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu için söylediği "pejmürde ederiz" ifadesine muhalefet cephesinden tepkiler gelmeye devam ediyor.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu "Ortada hukuk, adalet yok" açıklaması yaptı.

"BU AKŞAM İKİMİZİ DE TUTUKLAYABİLİRLER"

Fatih Altaylı'ya konuşan Kemal Kılıçdaroğlu şu ifadeleri kullandı:

Her şeyi yapabilirler, çünkü ortada hukuk, adalet yok. Bu akşam ikimizi de tutuklayabilirler. Yargıtay Başkanı diyor ki, 'adalete güven yüzde 38'e indi' diyor. Cumhurbaşkanı Yardımcısı 'adalete güven kalmadı' diyor. Bunlar şu anda koltukta olan kişiler. Savcılıktan temiz kağıdı almış, YSK seçime girebilirsin diyor. Sonra bunlara kayyum atanıyor.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan İmamoğlu'na: Başka işlerle meşgul olursan pejmürde ederiz

Soylu'ya 'Pejmürde' yanıtı: Atanmış Soylu, seçilmiş İmamoğlu'nu tehdit ediyor

Kılıçdaroğlu'ndan 31 Mart özeleştirisi: Bursa'yı alamamamız bizim kabahatimiz

Bu haber 100 defa okunmuştur.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Clinton, Kennedy'nin hayali mektubunu paylaşarak Trump'a göndermede bulundu: Kafamı bozma, seni ararım
Clinton, Kennedy'nin hayali mektubunu paylaşarak Trump'a göndermede...
Terör örgütü YPG/PKK Rasulayn'dan çekildiğini duyurdu SMÖ yalanladı
Terör örgütü YPG/PKK Rasulayn'dan çekildiğini duyurdu SMÖ...