HDP'den İlk Adım… Kesintisiz Eylemler Başlıyor!

HDP Merkez Yürütme Kurulu olağanüstü toplanarak, görevden alınan belediye başkanları ve kayyum atanması konusunda kesintisiz eylem kararı aldı.

19 Ağustos 2019 - 21:09

HDP Merkez Yürütme Kurulu'nun olağanüstü toplantısından kesintisiz eylem kararı çıktı. İçişleri Bakanlığı tarafından görevlerinden uzaklaştırılan Diyarbakır Büyükşehir Belediye Eşbaşkanı Adnan Selçuk Mızraklı, Mardin Büyükşehir Belediye Eşbaşkanı Ahmet Türk ve Van Büyükşehir Belediye Eşbaşkanı Bedia Özgökçe Ertan'ın yerine kayyum atanması üzerine olağanüstü toplantı yapan HDP MYK'nın toplantısı sona erdi.

HDP'li belediye başkanlarının görevden uzaklaştırılmasının ardından HDP'li tüm milletvekillerinin katılımıyla toplanan MYK toplantısında başta adalet nöbetleri ve oturma eylemleri olmak üzere birçok demokratik ve meşru eylem kararı tartışıldı. Toplantı sonunda kayyum kararlarına karşı kesintisiz eylem kararı alındı.

Toplantıda alınan kararlarda demokrasi ve barış üzerinde durulurken, ilk adım olarak yarından itibaren 3 kentte HDP il örgütü binaları önünde toplanma kararı alındı. Buna ilişkin olarak parti eş genel başkanları dâhil olmak üzere milletvekilleri, parti meclis üyeleri, bölge il ve ilçe eş başkanları, kadın ve gençlik meclisleri için olağanüstü toplanma çağrısı duyuruldu.

Bu haber 860 defa okunmuştur.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Erdoğan ziyareti öncesi Washington'da FETÖ iş birliğinde Türkiye karşıtı panel düzenlendi
Erdoğan ziyareti öncesi Washington'da FETÖ iş birliğinde...
Atama kararları Resmi Gazete'de: Cumhurbaşkanı Danışmanlığına Şeyda Nur Karaoğlu atandı
Atama kararları Resmi Gazete'de: Cumhurbaşkanı Danışmanlığına...