CHP İzmir'de dört aday arasında seçim yapacak

Kamuoyu araştırma şirketi Konsensüs, CHP için İzmir özelinde anket yaptı. Adaylar arasında CHP Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan öne çıkıyor.


CHP İzmir'de dört aday arasında seçim yapacak

 CHP birçok ilde belediye başkan adaylarını açıkladı. Ancak yüzde 60'lar oranında oy aldığı İzmir'den hala Büyükşehir Belediye Başkan adayını açıklamadı. CHP'nin önümüzdeki hafta ya da Ocak ayının son haftasında yapacağı Parti Meclisi (PM) toplantısında İzmir adayını belirlemesi bekleniyor. Bazı iddialara göre ise PM toplantısı Şubat ayının başına da sarkabilir.

CHP'nin İzmir'de kimi aday göstereceği yönündeki kulisler Hande Fırat'ın sunduğu CNN TÜRK’te yayınlanan Gece Görüşü programında konuşuldu. Programın daimi katılımcılarından gazeteci̇ Gürkan Hacır, kamuoyu araştırma şirketi Konsensüs'ün CHP için İzmir özelinde yaptığı anketin sonuçlarını açıkladı. 

Buna göre, İzmir'de CHP Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan, Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan ve Narlıdere Belediye Başkanı Abdül Batur'un isimleri öne çıkıyor.

Hangi ismin aday gösterileceği ise PM toplantısında kesinleşecek. Bu dört isim arasında Tuncay Özkan'ın öne çıktığı belirtiliyor.