Güne yükselişle başlayan altının gram fiyatı 475 liradan işlem görüyor

Altının gram fiyatı, yeni güne yükselişle başlamasının ardından 475 liradan işlem görüyor. Aynı dakikalarda çeyrek altın 779 lira, cumhuriyet altını da 3.175 liradan satılıyor.

Güne yükselişle başlayan altının gram fiyatı 475 liradan işlem görüyor
18 Eylül 2020 - 12:02

Dün, dolar kurundaki yükselişe karşın altının ons fiyatındaki düşüşle değer kaybeden gram altın, günü bir önceki kapanışın yüzde 0,2 altında 472,1 liradan tamamladı. Gram altın, yeni güne ise yükselişle başlamasının ardından saat 11.45 itibarıyla önceki kapanışın yüzde 0,5 üzerinde 475 lira seviyesinden işlem görüyor.

ÇEYREK VE CUMHURİYET ALTINI NE KADAR?

Aynı dakikalarda çeyrek altın 779 lira, cumhuriyet altını da 3.175 liradan satılıyor. Altının ons fiyatı, şu dakikalarda 1.955 dolar seviyesinde bulunuyor. Analistler, dün altının ons fiyatının ABD Merkez Bankası'nın (Fed) faiz kararının ardından güçlenen doların etkisiyle altının baskılansa da bugün gelen tepki alımlarıyla yükselişe geçtiğini söyledi.

'ONS ALTINDA 1.980 DOLAR DİRENÇ OLARAK ÖNE ÇIKIYOR'

Bugün yurt içinde Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) eylül ayı beklenti anketi, yurt dışında ise ABD'de tüketici güven endeksi ve cari işlemler dengesi başta olmak yoğun veri gündeminin takip edileceğini belirten analistler, Doğu Akdeniz'deki jeopolitik gelişmeler ve yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedavisine ilişkin haber akışının da gündemin odağındaki yerini koruduğunu ifade etti. Analistler, teknik açıdan altının ons fiyatında 1.930 doların destek, 1.980 dolar seviyesinin direnç olarak öne çıktığını bildirdi.

GÜNCEL ALTIN FİYATLARINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN