Galaxy Cihazlara, 4 Yıllık Güvenlik Güncellemesi Geldi

Teknoloji alanında dünya markası olan Samsung, Akıllı telefondan tablete kadar birçok Galaxy cihazına 4 yıllık güvenlik güncellemesi desteğini vereceğini açıkladı.

Galaxy Cihazlara, 4 Yıllık Güvenlik Güncellemesi Geldi
23 Şubat 2021 - 19:44

Samsung firması, son birkaç yılda Galaxy cihazlarının yazılım güncellemesi konusunda hassas davranmaktadır. Bu durumun ana nedenlerinden biri, global piyasanın küçülmesi ve piyasada çok fazla teknoloji üreticisi firmanın olmasıdır. Bu nedenle Samsung firması, rekabet piyasasında sağlam durabilmek ve yazılım kısmını üst seviyeye çıkarmak için güncelleme alanını geliştirmektedir. Şirketin bir zamanlar amiral gemisi cihazlarından biri olan Galaxy S8, yazılımsal olarak Samsung zor durumda bırakmıştı. Ancak şirket bu dönemde güncelleme kısmına çok fazla vakit ayırmıyordu. Samsung, One UI arayüzünde eski yazılımı bıraktı ve bununla birlikte güncellemeleri ekstra dikkat etmeye başladı.

Samsung'un yazılım desteğini ne kadar ciddiye aldığını kesinlikle görebilirsiniz. Samsung, Android 11 güncelleme çılgınlığı yapan birkaç şirketten biriydi. Şirket Android 11 güncellemesini, bütçe ve orta seviye cihazlara da vermeyi başardı.

Samsung firması bir ilke imza atarak, Galaxy cihazlarından bazılarına, dört yıllık güvenlik güncellemesi vereceğini bildirdi.