Eski AK Parti Milletvekili Miroğlu ile CHP'li Atıcı canlı yayında birbirine girdi: Esed'in ordusunda bir subay olursun

Eski AK Parti Milletvekili Orhan Miroğlu, Ahmet Hakan’ın CNN Türk’te sunduğu Tarafsız Bölge programında, CHP’li Aytuğ Atıcı ile yaşadığı tartışmanın ardından canlı yayını terk etti. Miroğlu, Atıcı için, “Sen hekim olamazsın, ancak Esed’in ordusunda bir subay olursun.“ sözlerini sarf etti.

Eski AK Parti Milletvekili Miroğlu ile CHP'li Atıcı canlı yayında birbirine girdi: Esed'in ordusunda bir subay olursun
22 Ekim 2019 - 01:15

CNN Türk'te Ahmet Hakan'ın sunumuyla ekrana gelen Tarafsız Bölge programı hararetli bir tartışmaya sahne oldu. Eski AK Parti Milletvekili Orhan Miroğlu, CHP'li Milletvekili Aytuğ Atıcı'ya "Sen hekim olamazsın, ancak Esed'in ordusunda bir subay olursun" diyerek programı terk etti.

"KENDİ PARTİNDE KIYAMET KADAR IRKÇI BULURSUN"

Canlı yayında eski AK Parti Milletvekili Orhan Miroğlu, CHP'yi Kürt oyları üzerinden ırkçılık yapmakla suçladı. Programın diğer konuğu CHP'li Milletvekili Aytuğ Atıcı ise, AK Parti'nin ırkçılık yaptığını belirterek Miroğlu'na da "Irkçılık yapma" dedi. Bu sözlerden sonra canlı yayında büyük bir tartışma başladı. Aytuğ'un sözleri üzerine Orhan Miroğlu, "Bu ülkenin ırkçıları beni Diyarbakır cezaevinde işkence ederek tuttular. Kürtler ve Türkler kardeşçe yaşabilir dediğim için.. Sen dön kendi partine dön, kıyamet kadar ırkçı ve ittihatçı bulursun, sen kimsin, böyle adamlarla beni muhattap etmeyin. Yaşar Kemal bile senin gibiler yüzünden Kürtçe konuşamadı, Kürdüm diyemedi." tepki gösterdi.