EŞİ EZİYETİ GÖRÜNTÜLEDİ,OĞLU ANNESİNİ ŞİKAYET ETTİ

Kocaeli’de bir vatandaş yavru köpeklerini sopayla döven ailesini Kocaeli Adliye’sine giderek şikayet etti.Kocaeli’de yaşayan Eyüp Türedi 40 , sokakta sahiplendiği yavru köpeklerine şiddet uyguladığı iddiasıyla Annesi hakkında Adliye’ye giderek suç duyurusunda bulundu.

EŞİ EZİYETİ GÖRÜNTÜLEDİ,OĞLU ANNESİNİ ŞİKAYET ETTİ
22 Ocak 2020 - 15:10

Kocaeli'nin Kartepe ilçesinde yaşayan Eyüp Türedi (40) sokaktabulup sahiplendiği yavru köpeklerine şiddet uygulayan, annesi, babası ve kardeşi hakkında suç duyurusunda bulundu.Köpeklerine sopayla şiddet uygulayan Annesi Nesibe Türedi'yi o sırada cep telefonuna kaydeden Eyüp Türedi'nin eşi görüntüleri eşine gösterdi.Görüntüler karşısında şaşkına dönen Eyüp Türedi soluğu Kocaeli Adliyesinde alarak, annesi Nesibe Türedi,babası Hasan Türedi ve Kardeşi Süleyman Türedi hakkında şikayette bulundu.Ailesi ile problemleri olduğunu söyleyen Türedi, ailesinin eşi ve kendisini istemedikleri için köpeklerine şiddet uygulandığını iddia etti.

"BEN YOKKEN ŞİDDET UYGULUYORLAR"

Ailesiyle ilgili ailevi problemler yaşadığını, fakat hayvanlara yapılan şiddetin yanlış olduğu için ailesi hakkında şikayette bulunduğunu ifade eden Eyüp Türedi, 'Köpeklere annem şiddet uyguluyor. Çünkü aile problemlerimiz var, eşimi istemiyorlar ben de eşimle mutluyum. Bizi istemedikleri gibi hayvanlarımızı da istemiyorlar. Köpeği ben 20 gün önce yağmurlu bir havada sahiplendim. Köpeğin anneleri geldi bizim bahçeye bıraktı ve bende onlara otlardan yuva yaptım yağmurdan korunsun diye. Anneleri sürekli gelip emzirip gidiyor, yavruları otların içerisinde yaşıyor. Annem ve babam köpekleri istemediği için, kaçıp gitsinler diye sopayla, taşla dövüyorlar. Ben baktığım için ve bizim de aramız kötü olduğu için köpekleri dövüyorlar. Ben varken yapmıyorlar.' dedi.

EŞİ, EZİYETİ GÖRÜNTÜLEDİ

Eşinin köpeklere uygulanan şiddeti cep telefonuyla görüntülediğini belirten Türedi, 'Ben önceki gün eşime gidiyorum dikkat et, en ufak bir ses duyarsan balkona çıkıp çek dedim. Ben yönlendirdim eşimi, daha sonra içim rahat etmeyince eve geri dönmek istedim. Geri döndüğümde eşim kamera kayıtlarını gösterdi, bende adliyeye başvurdum. Annem Nesibe Türedi, babam Hasan Türedi ve kardeşim Süleyman Türedi hakkında şikayette bulundum.' diye konuştu.

"HAYVANLAR İNLEYEREK HAVLIYOR"

Hayvanlara sopayla vurulunca inleyerek havladığını söyleyen Türedi, şöyle konuştu:

"Sopayla yuvalarını dürtüyor, kafalarına vuruyor. Bu çok acı bir şey, hayvanlar inleyerek havlıyor. Kamera kayıtlarında inliyor hayvanlar. O gün eve geldiğimde hayvanın gözünden yaşlar geliyordu ve suratıma bakıyordu. Onu o akşam evimin balkonuna çıkardım, hayvan balkonda durmak istemedi aynı yere indirdim ve sabah olunca da bir komşumuzun bana kullandırdığı bahçe vardı o 3 yavruyu da oraya götürdüm. Hemen hemen her gün vuruyorlar hayvanlara ben varken dokunmuyorlar, ben gittiğim zaman devamlı şiddet uyguluyorlar hayvanlara. Ben döndüğüm zaman eşim bana söylüyordu ama benim inanasım gelmiyordu daha sonra kamera kayıtlarını izlediğim zaman inanmaya başladım."