Erdoğan ile Bahçeli Arasında Aslında Neler Görüşüldü?

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile MHP lideri Devlet Bahçeli arasında gerçekleşen görüşmenin ardından kulislerde gündeme gelen konular dikkat çekti.

Erdoğan ile Bahçeli Arasında Aslında Neler Görüşüldü?
05 Ağustos 2019 - 22:14

MHP Genel Başkanı Devle Bahçeli'yi evinde ziyaret eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ikili arasında gerçekleşen görüşmede bilinenden daha farklı konuların gündeme geldiği öne sürüldü. AKP'ye yakınlığı ile tanınan gazeteci yazar Abdülkadir Selvi tarafından köşe yazısına taşınan erken seçim iddiaları Ankara kulislerini de hareketlendirdi.

Özellikle Ekrem İmamoğlu'nun siyasetin güçlü figürlerinden biri haline geldiğini vurgulayan Selvi, yerel yönetimlerde de CHP'nin ağırlığının oluştuğunu ifade etti. Ayrıca, yeni parti çalışmalarını hedef alacağı söylenen Erdoğan'ın bazı büyükşehir belediye başkanları ve AKP il başkanları ile görüştüğü ve miting için hazırlık çalışmalarının yapılmasını istediği belirtildi.

Yazısında erken seçim tartışmalarına da değinen Selvi, erken seçimin masada olduğunu ve 2023 yılının beklenmeyeceğini iddia etti. Erdoğan ile Bahçeli görüşmesine ilişkin haber medyasının büyük bölümüne yansımayan bu iddialar aynı şekilde gazeteci yazar Sebahattin Önkibar da Youtube kanalında yayınladığı video ile gündeme getirdi.