Erdoğan'dan AKP'de Yaşanacak Ayrılıklara İlişkin Mesaj

Cumhurbaşkanı Erdoğan, genel başkanı olduğu AKP camiasına bayram sebebiyle gönderdiği mesajda, partisinden olası ayrılmalara dikkat çekti.

Erdoğan'dan AKP'de Yaşanacak Ayrılıklara İlişkin Mesaj
12 Ağustos 2019 - 17:20

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bayram dolayısıyla AKP'ye yolladığı mesajında genel başkanı olduğu partisinden birçok ayrılığın yaşanabileceğine dikkat çekti. Özellikle Ali Babacan ile Ahmet Davutoğlu'nun yeni parti kurma çalışmalarına ilişkin üstü kapalı değerlendirmelerde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, AKP'de birçok ayrılıkların ve kampanyalar içerisine girenlerin olabileceğine işaret etti.

Önümüzdeki günlerde il, ilçe ve belde kongreleri yapılacağını hatırlatan Erdoğan, daha sonra büyük kongreye işaret etti. Tüm kongrelerden hep birlikte daha çok güçlenerek çıkacaklarını ifade eden Erdoğan, 2023'e hedefine de bu şekilde hazırlanacaklarını ifade etti. Birçok ayrılıkların ve kampanyalar içerisine girenlerin olabileceğine dikkat çeken Erdoğan, bayramların birlikte, beraberlikte ve dayanışmada en üst noktalara tırmandıkları günler olduğunu vurguladı.

Kardeşliklerini böldürtmeyeceklerini ve güçlendirerek devam edeceklerinin altını çizen Erdoğan, partisine birlik ve beraberlik mesajı verdi.