Emeklilere Bayram İkramiyesi Ödeme Tarihi Açıklandı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk'un yaptığı açıklamada, emeklilere verilen bayram ikramiyelerinin 8 ve 9 Ağustos 2019 tarihlerinde ödeneceği belirtildi.

Emeklilere Bayram İkramiyesi Ödeme Tarihi Açıklandı
02 Ağustos 2019 - 14:59

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından yapılan yazılı açıklama, Kurban Bayramı nedeniyle yaklaşık 12 milyon emekliye ikramiye ödemesinin yapılacağı bilgisi verildi.

Emeklilere bayram ikramiyelerinin 8 ve 9 Ağustos günlerinde ödeneceği kaydedilen açıklamada, ikramiyelerin SSK kapsamında olanlar için 8 Ağustos günü, BAĞ-KUR ve Emekli Sandığı kapsamında olanlar içinse 9 Ağustos günü ödeneceği belirtildi. 12 milyon 142 bin civarındaki emekliye ödenecek toplam ikramiye miktarının ise yaklaşık 10 milyar 800 milyon TL olacağı bildirildi.

Açıklamasında emeklilerin yanında olmaya devam edeceklerini vurgulayan Bakan Selçuk, çalışarak ülkenin kalkınmasına katkı sunan, üreten, alın teri döken, ülkenin her bir karışında emeği ve hizmeti olan emeklilere ikramiyelerinin hayırlı ve uğurlu olmasını diledi. Bakan Selçuk son olarak, emeklilerin aileleri ile birlikte hayırlı bayramlar geçirmelerini temenni ettiğini iletti.