Dünyaca ünlü sanatçı Peter Murphy, Türkiye'deki sağlık sistemine hayran kaldı!

Bir süredir kurucusu olduğu kült rock grubu Bauhaus ile dünya turnesinde olan efsanevi müzisyen Peter Murphy’den Türkiye’nin sağlık sistemine övgü dolu sözler geldi. ABD ile karşılaştırma yapan Murphy, Türkiye’nin sağlık sisteminin maddi yönden çok daha uygun olduğunu ve ilgiden memnun kaldığını ifade etti.

Dünyaca ünlü sanatçı Peter Murphy, Türkiye'deki sağlık sistemine hayran kaldı!
14 Şubat 2020 - 14:07

Kalp ve ciğerlerini kontrol etmek için ABD'de muayene olan ve doktorun uyumasını kolaylaştırması için 'Xanax' yazdığını belirten ve bu tedavi için 2.000 dolar ödeyen dünyaca ünlü sanatçı Peter Murpy, Türkiye'de benzer bir muayeneden ücretsiz geçtiğini söyleyerek Türkiye'nin sağlık sistemi için övgü dolu sözler söyledi.

Geçtiğimiz sene konser sırasında fenalaşarak hastaneye kaldırılan ve kalbine stent takılan İngiliz müzisyen Peter Murphy sevenlerini korkutmuştu.

Sağlık durumu ile ilgili gelişmeler dünya medyasında geniş yankı bulan ünlü sanatçı dün sosyal medyada paylaştığı mesajında yeni bir rahatsızlık geçirdiğini açıkladı.

Peter Murphy, New York'taki "Le Poisson Rouge" performans merkezinde gerçekleşen konseri nedeniyle bulunduğu ABD'de gittiği bir sağlık merkezinde başına gelenleri sevenlerine aktardı.

New York'a ayak basar basmaz soğuk hava nedeniyle üşüttüğünü, bu nedenle uyku düzeninin bozulduğunu belirten Peter Murphy, bu tabloya seyahat yorgunluğu da eklenince ciddi şekilde hastalandığını ifade etti.