Doğru Havalı Silah Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Doğru Havalı Silah Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler
23 Ocak 2020 - 09:56

Havalı silah, farklı çalışma şekillerine sahip olan ve herhangi bir belge ya da ruhsata gerek duyulmayan tabanca modellerindendir. Kullanımının hem çok basit hem de herhangi bir belge gerektirmemesi havalı tabanca modellerinin oldukça yoğun bir şekilde talep görmesini sağlamaktadır. Bunun yanı sıra havalı tabanca modelleri ateşli tabancalara göre çok daha az tehlikeye sahiptir. Bu da havalı tabanca modellerinin yoğun bir şekilde ilgi görmesinin bir diğer nedeni olarak açıklanabilmektedir. Havalı tabanca modelleri kişiler tarafından yoğun bir şekilde ilgi gören tabanca modelleri arasında yer aldığı için doğru havalı tabanca seçebilmek için dikkat edilmesi gereken çeşitli noktalarda bulunmaktadır. Peki, havalı tabanca modellerini seçerken dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir?
Havalı Tabanca Modeli Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler
Havalı tabanca atıcılık sporunda hedefi vurma amacı ile kullanılan ve poligonlarda atış eğitimi almak için tercih edilen silahlar arasında yer almaktadır. Havalı silahlar kapalı alanlarda kullanılabilen silah modelleri arasında olduğu için havalı silah seçimi yaparken çok daha dikkatli olunması gerekmektedir. Bu noktada aşağıda sıraladığımız kriterler göz önünde bulundurarak en kaliteli ve ihtiyacınıza en uygun havalı tabanca modellerine sahip olabilirsiniz. Gelin hep beraber doğru havalı tabanca seçimi ile ilgili detayları inceleyelim.
Görünümü normal bir silahtan farklı olmayan havalı silah modellerini tercih ederken dikkat edilmesi gereken ilk nokta mermi kapasitesidir. Mermi kapasitesi az olan havalı tabanca modelleri kişiler tarafından genellikle tercih edilmemektedir. Havalı silah satın alırken dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta havalı tabancaların kalibresi ve tetik sistemleridir. Söz konusu kalibre ve tetik sistemlerinin kendiniz için en uygun olanını tercih etmelisiniz. Havalı tabanca modelleri ile ilgili dikkat edilmesi gereken diğer unsurları aşağıdaki gibi sıralayabiliriz.

  • Hava silahların çalışma prensipleri
  • Havalı silahların namlu uzunlukları
  • Havalı tabancaların toplam uzunluğu
  • Havalı tabancanın ağırlığı
  • Havalı tabancanın namlu çıkışı
  • Hava tabancaların menşei yapımı ve yapım malzemelerine dikkat ederek kendiniz için ihtiyaçlarınıza en uygun olacak şekilde havalı tabanca elde edebilmeniz mümkündür.
Peki, havalı silahlar nereden alınır? Havalı tabanca fiyatları nasıldır?
Havalı Tabanca Fiyatları
Havalı tabancalara ilgi duyan kişilerin önem verdiği konular arasında havalı tabanca fiyatları da yer almaktadır. Kişiler bütçeleri için en uygun havalı tabancalara sahip olmayı isterler. Ancak günümüzde birden fazla havalı tabanca firması olduğu için söz konusu ürünlerin fiyatları ile ilgili net bir bilgi verebilmek mümkün değildir.
Kampseti.com olarak kurulduğumuz günden beri müşterilerimiz için en kaliteli ve en profesyonel ürünleri sunmaktayız. Eğer sizin de havalı tabanca modellerinden herhangi birine ihtiyacınız varsa doğru adrestesiniz. Kampseti.com’da birbirinden farklı özelliklerde sunulan modelleri havalı tabanca, kategorimizden kendiniz için en uygun olanları seçebilirsiniz.