Devlet Bahçeli'den İYİ Partililere "Geri Dönün" Çağrısı!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Twitter hesabından yaptığı açıklamalarda, İYİ Parti üyelerine yönelik dikkat çekici mesajlar paylaştı.

01 Ağustos 2019 - 21:34 - Güncelleme: 01 Ağustos 2019 - 21:35

Önümüzdeki günlerde olağanüstü kurultayını düzenleyecek olan İYİ Parti üyelerine yönelik geri dönme çağrısında bulunan MHP lideri Devlet Bahçeli, Twitter hesabından dikkat çekici açıklamalarda bulundu. 3-4 Ağustos 2019 tarihlerinde İYİ Parti'nin 4. Olağanüstü Kurultay yapacağını belirten Bahçeli, fiziken İYİ Parti'de, fikren aralarında bulunduğunu ifade ettiği dava arkadaşlarının müştereken karar alıp MHP'ye dönüşün tarihi sorumluluğunu yerine getirmelerinin samimi beklentisi olduğunu dile getirdi.

“Buluşma yeri zillet değil, millet”

Buluşma yerinin zillet değil, millet olduğuna vurgu yapan Bahçeli, kucaklaşma zamanının geldiğine dikkat çekti. İYİ Parti'nin 4. Olağanüstü Kurultay'ında MHP ile bütünleşme ve birleşme hamlesinin Türkiye'nin gücüne güç katacağını ifade eden Devlet Bahçeli, yarım asırlık davanın birlik ve dirlik içinde geleceğe taşınacağını kaydetti. Birliğe, beraberliğe, barışmaya ve heyecanla tokalaşmaya çağrıda bulunan Devlet Bahçeli, davalarının hak davası ve hakikat davası olduğunu ifade etti.

Her ne yaşandıysa geride kaldığını ve yaşananların herkes için ders niteliğinde olduğunu belirten Bahçeli, geçmişte birlikte yürüyüp beraberce mücadele ettikleri arkadaşlarının önemli bir kısmının İYİ Parti'de aradıklarını bulamadıklarını veya kenara itildiklerini öne sürdü. Geçmişte yaşananlardan hiçbir şahsiyet ve karakter sahibi dava arkadaşının memnuniyet duymayacağını ifade eden Bahçeli, bu konudaki kanaatinin çok güçlü olduğunu belirtti.

Bu haber 254 defa okunmuştur.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Neslican Tay'ın TEDx konuşmasındaki sözleri gündem oldu: Benim için sol bacağınızı da sevin
Neslican Tay'ın TEDx konuşmasındaki sözleri gündem oldu: Benim...
PKK kampından kaçan eski terörist: HDP, örgütün legal işlerini yöneten bir partidir
PKK kampından kaçan eski terörist: HDP, örgütün legal işlerini...