Devlet Bahçeli'den Görevden Uzaklaştırma Kararlarına Destek

Diyarbakır, Van ve Mardin Büyükşehir Belediye Başkanlarının İçişleri Bakanlığı tarafından görevden alınması kararına destek veren Devlet Bahçeli açıklamada bulundu.

Devlet Bahçeli'den Görevden Uzaklaştırma Kararlarına Destek
19 Ağustos 2019 - 13:52

İçişleri Bakanlığı tarafından Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Adnan Selçuk Mızraklı, Mardin Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Ahmet Türk ve Van Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Bedia Özgökçe Ertan'ın görevden alınması ve yerlerine o illerin valilerinin kayyum olarak atanması ile ilgili açıklamada bulunan MHP lideri Devlet Bahçeli, söz konusu kararlara destek verdiğini belirtti.

İçişleri Bakanlığı'nın kararlarını yerinde ve önemli bir operasyon olarak niteleyen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, terörle mücadele kapsamında hükümetin ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun tasarruflarına desteklerinin tam olduğunu vurguladı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu telefonla arayan Devlet Bahçeli, söz konusu belediyeler ile ilgili kararından dolayı tebrik ederek kendisine başarılar diledi. İlgili belediyeler ile ilgili alınan tedbirlerin büyük, yerinde ve önemli olduğunu belirten Bahçeli, bunun yerinde ve önemli bir operasyon olduğunu ifade etti.


İçişleri Bakanlığı Tarafından Yazılı Açıklama

Bilindiği gibi, bu sabah saatlerinde İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada, Diyarbakır, Van ve Mardin Büyükşehir Belediye Başkanlarının terör örgütleri ile iltisak-irtibatı olduğu, terör örgütlerine destek verdikleri yönünde tespit ve deliller bulunduğu ifade edilmişti. Dolayısıyla açıklamada, söz konusu 3 belediye başkanının haklarındaki adli/idari soruşturma/kovuşturmaların selameti için Anayasanın 127. maddesi ile 5393 sayılı Belediye Kanunu'nun 47. maddesi gereğince geçici bir tedbir olarak görevlerinden uzaklaştırıldıkları belirtilmişti.