Deneyimli iş insanı Cemal Eğin, Ahmet Davutoğlu'nun partisinde görev aldı

Ahmet Davutoğlu önderdiğinde Gelecek Partisi’nde Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkan Yardımcılığı görevine getirilen başarılı iş insanı Cemal Eğin, “Başarımı, bilgi, tecrübe ve 25 yıllık deneyimimi siyaset arenasında da hizmet ederek Türk yurduna aktarmak istiyorum“ dedi.

Deneyimli iş insanı Cemal Eğin, Ahmet Davutoğlu'nun partisinde görev aldı
07 Mayıs 2020 - 17:25

Yakın dönemde Türk siyasetine damga vuran isimlerin başında gelen Ahmet Davutoğlu önderliğinde kurulan ve 50 ilde il başkanlarını atayan Gelecek Partisi yoluna dolu dizgin devam ediyor.

Teşkilatlanma çalışmalarını sürdüren Gelecek Partisi'nde Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkan Yardımcılığı görevine de iş insanı kimliğinin yanı sıra siyasetçi kimliğiyle de tanınan Cemal Eğin getirildi. Aslen Bingöllü olan ve daha önce AK Parti'de de görev alan Eğin, verdiği röportajda kendisi hakkında merak edilen soruları içtenlikle yanıtladı.

- Son günlerin popüler tartışmalarından biriyle başlamak istiyorum. Malum bir darbe tartışmaları aldı başını yürüyor. Sayın Davutoğlu da bu tartışmaların gündemi değiştirmeye yönelik olduğunu ifade etti. Sizin bu tartışmalarla ilgili yorumunuz nedir?

- Ülkemizde darbe olacağına dair olan düşünceler kamuoyu tarafından karşılık bulmamıştır. Varsa böyle bir durum, Sayın Milli Savunma Bakanı da gereğini yaparak, çıkıp kamuoyunu bilgilendirmelidir. Aksi taktirde, sadece siyasilerin bu durumu dillendirmesi, kamuoyu tarafından gündem değiştirmek olarak algılanmaktadır. Son yıllarda, ne zaman işler kötüye gitse, gündem değiştirmek amacıyla asılsız iddialar ortaya atılmaktadır.

"4 YILDIR NEDEN HERHANGİ BİR GELİŞME YOK"

- Sayın Davutoğlu en çok Suriye politikası yüzünden eleştiriliyor. Bu konuda sizin düşünceniz nedir?

Suriye Politikası, özellikle bir kesim tarafından sürekli olarak gündemde tutulmaya çalışılıyor. Ancak, o dönem Sayın Ahmet Davutoğlu dışişleri bakanıydı. Hükümet erki ve devlet politikası olarak alınan kararlar doğrultusunda adım atıyordu ve Sayın Ahmet Davutoğlu 4 yıldır hükümette değildir, bahse konu için yetkili bir karar merceği de değildir. Suriye ile ilgili 4 yıldan bu yana herhangi bir gelişme neden yoktur diye sormazlar mı insana?