Demet Akalın İçin Cumhuriyet Savcılarına Göreve Davet

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Demet Akalın ve Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında soruşturma açılmasını istedi.

15 Ağustos 2019 - 20:45 - Güncelleme: 15 Ağustos 2019 - 20:47

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, Twitter hesabından konu ile ilgili yaptığı 4 ayrı paylaşımda, Demet Akalın hakkında savcıları göreve davet ederken, Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında da soruşturma açılması gerektiğini belirtti. İstanbul-İzmir otoyolunu kullanarak 2 saatte dünya yol geldiğini ve pahalı denildiği iddia edilmesine karşın İtalya'da otobanların adım başı para olduğunu söyleyen Demet Akalın, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından telefonla aranmış ve yaptığı paylaşım için kendisine teşekkür edilmişti.

Mahmut Tanal'ın Konu Hakkındaki Paylaşımları

Demet Akalın'ın hizmete yeni açılan İstanbul-İzmir otoyolu üzerinden yolculuğunu 2 saatte tamamladığını söylediğini ve fotoğraf paylaşıp iktidarı övdüğünü belirten Mahmut Tanal, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ise Demet Akalın'ı telefon ile arayıp teşekkür ettiğini aktardı.

İstanbul-İzmir otoyolunun 426 kilometre olduğunu hatırlatan Tanal, otomobillerin otoyollardaki hız sınırının ise 120 kilometre olduğunu vurguladı. Sabit olarak 120 kilometre hızla hareket edilse bile yolculuğun 3 saat 33 dakika süreceğini belirten Tanal, Demet Akalın'ın yolculuğunu 2 saatte nasıl tamamladığını sordu.

Demet Akalın'ın Karayolları Yönetmeliği'nin hız kurallarını düzenleyen 100. maddesini ihlal ettiğini öne süren Tanal, trafik kurallarını ihlal eden ve kanunu dinlemeyen Demet Akalın için Cumhuriyet savcılarını göreve davet etti. Trafik kurallarını ihlal eden ve kanunu dinlemeyen birisini Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın telefonla arayarak nasıl teşekkür edebileceğini soran Tanal, Cumhurbaşkanı hakkında da suç ve suçluyu övmekten soruşturma açılması gerektiğini belirtti.

Bu haber 669 defa okunmuştur.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Clinton, Kennedy'nin hayali mektubunu paylaşarak Trump'a göndermede bulundu: Kafamı bozma, seni ararım
Clinton, Kennedy'nin hayali mektubunu paylaşarak Trump'a göndermede...
Terör örgütü YPG/PKK Rasulayn'dan çekildiğini duyurdu SMÖ yalanladı
Terör örgütü YPG/PKK Rasulayn'dan çekildiğini duyurdu SMÖ...