Darbe Araştırma Komisyonu'nda AKP'li Üyeye Sansür

Darbe Girişimi Araştırma Komisyonu'nun AKP'li Üyesi Selçuk Özdağ'ın Muhsin Yazıcıoğlu cinayeti ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'a suikast arasında bağ olduğuna dair iddiaları raporda yer almadı.

Darbe Araştırma Komisyonu'nda AKP'li Üyeye Sansür
08 Haziran 2017 - 10:59

TBMM 15 Temmuz Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu'nun raporu, muhalefetin yanında AKP'li üyeleri de memnun etmedi. Komisyon Başkanı Reşat Petek'in, Komisyon Başkan Yardımcısı AKP'li Selçuk Özdağ'ın, Muhsin Yazıcıoğlu'nun hayatını kaybettiği helikopter kazası ile ilgili değerlendirmesini rapora koymadığı ortaya çıktı. “Yazdıklarım neden raporda yok” sorusuna Petek'in “Gözden kaçmış” karşılığını verdiğini söyleyen Özdağ, şunları anlattı: “Rahmetli Yazıcıoğlu'nun helikopterinin bazı parçalarını söken iki görevli, tutuklanmış ve daha sonra tahliye edilmişti. Cumhurbaşkanımız Erdoğan'ı, Marmaris'ten almaya giden ekipte de parçaları söken bu iki görevlinin bulunduğunu biliyoruz. Raporda yer almadı. Yeniden yazıp nihai raporda yer almasını istedim.”  Özdağ, Hrant Dink cinayeti ile ilgili  ifadelerin raporda yer almadığına da dikkat çekti.

Sözcü Gazetesi'nden Saygı Öztürk'e konuşan Selçuk Özdağ, “Ayrıca cemaatlerle ilgili yazdıklarım da raporda yok. Türkiye’nin yolu, Cumhuriyet, demokrasi ve laikliktir” dedi.