Cumhurbaşkanı Erdoğan, Erdem Bayazıt'ın şiirini okuduktan sonra salonda alkış tufanı koptu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Londra’da Türk vatandaşlarına hitap etti. Erdoğan, konuşması sırasında Erdem Bayazıt’ın “Hicret Burcundan“ adlı şiirini okuduktan sonra salonda adeta alkış tufanı koptu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Erdem Bayazıt'ın şiirini okuduktan sonra salonda alkış tufanı koptu
05 Aralık 2019 - 01:15

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, NATO Liderler Zirvesi için geldiği İngiltere'nin başkenti Londra'da Türk vatandaşlarına hitap etti. "Sizleri en kalbi duygularımla hasretle selamlıyorum" diyerek konuşmasına başlayan Erdoğan, "Buradan sizlerin aracılığıyla kalpleri bizimle atan Asyalı, Afrikalı, Türkistanlı, Keşimirli, Arakanlı, Suriyeli mazlumlara selamımı gönderiyorum. İlk kıblesi Filistin'e sahip çıkan Filistinlilere selamlarımı iletiyorum." dedi.

ERDEM BAYAZIT'IN ŞİİRİNİ OKUDU

"Bugün bir kez daha sizlere Türkiye'deki kardeşlerinizin sevgisini getirdim. Anavatanınızı çok yakından takip ettiğinizi biliyorum. Dualarınızın daima bizimle olduğunun farkındayız. Kendinize daha özgür bir hayat kurmak için buraya geldiniz." diyen Erdoğan, merhum Erdem Bayazıt'ın "Hicret Burcundan" adlı şiirini vatandaşlara okudu. Erdoğan, "Elveda Vatanım; doğduğum toprak. Bedenimin eczası; Akan suyu biten meyvası. Damarlarımda kan olan! Acizlendiğimde gözyaşları dökerek. Üstünde umutlar yeşerttiğim; Sokaklarını, bahçelerini, çeşmelerini ezbere bildiğim. Anılarımın tarlası; kimliğimin mayası; çocuklarımı büyüttüğüm; kadınımla paylaştığım; Anamı babamı emanet ettiğim toprak, Elveda!" dizelerini okuduktan sonra salonda adeta alkış tufanı koptu.

Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar:

DAHA GÜÇLÜ BİR TÜRKİYE VAR

Bugün üzerinde oyun oynanan değil, kararlı bir Türkiye var. Bugün 2002' ye göer ekonomisini 3,5 kat büyütmüş, ihracat rakamlarında rekora koşan bir Türkiye var. Bugün 17 yıl öncesine göre çok daha güçlü bir Türkiye var.