"Cumhurbaşkanı denince bize Allah gibi geliyor"

AKP Elazığ Milletvekili Zülfü Tolga Ağar'ın geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan ile arasında geçen diyaloğa ilişkin ifadeleri dikkat çekti.

"Cumhurbaşkanı denince bize Allah gibi geliyor"
06 Ağustos 2019 - 14:15 - Güncelleme: 06 Ağustos 2019 - 14:17

AKP Elazığ Milletvekili Zülfü Tolga Ağar ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan arasında geçtiğimiz günlerde Malatya'da yaşanan kısa süreli diyalog sonrasında o anları anlatan Ağar'ın görüntüleri yayınlandı.

Mehmet Ağar'ın oğlu olan AKP Elazığ Milletvekili Zülfü Tolga Ağar, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile arasında geçen bıyık konuşmasını anlattığı görüntüler sosyal medyada paylaşıldı. Paylaşılan görüntülerde Zülfü Tolga Ağar'ın o ana ilişkin anlattıkları arasında “Cumhurbaşkanı denince bize Allah gibi geliyor” ifadesi ise dikkat çekti.

Geçtiğimiz günlerde haber olan kısa süreli diyalogda, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Elazığ'a geldiğini aktaran Ağar, miting için ayakta beklediklerini, protokolün dizildiğini, Cumhurbaşkanının tek tek tokalaştığını ve sıra kendisine geldiğinde şöyle yüzüne bakıp güldüğünü, ardından “Evladım senin bıyıklar uzamıyor mu?” diye sorduğunu belirtirken, kendisinin ise; ‘Efendim akşam saat 4’e kadar uzar dedim’ yanağımı okşadı” diye cevap verdiğini söyledi.

Ancak, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile arasında geçen kısa konuşmayı anlatan Ağar'ın “Cumhurbaşkanı denince bize Allah gibi geliyor” şeklinde bir ifade kullanması ise sosyal medyada büyük yankı uyandırdı.