CHP Tire İlçe Başkanı Şenoyar'dan miting gibi aday adaylığı açıklaması

CHP Tire İlçe Başkanı Hakan Şenoyar aday adaylığını Cumhuriyet meydanında partililerin yoğun katılım gösterdiği bir toplantıyla açıkladı.

10 Ekim 2018 - 15:22

Gazete Demokrat/ Oğuz Can Demirören - Tire CHP İlçe Başkanı görevinden aday adayı olmak için istifa eden Hakan Şenoyar, ilçe merkezinde bulunan Cumhuriyet Meydanı'nda miting havasında aday adaylığı açıklaması gerçekleştirdi. Şenoyar'ın çok sayıda partilinin katıldığı açıklaması istiklal marşının okunmasının ardından gerçekleşen saygı duruşuyla başladı. 

"Köylü demek emek vermektir"
Tire'yi halkla beraber çalışarak daha çok gelişime açık hale getirmek için aday adayı olmaya karar verdiğini söyleyen Şenoyar, "Biz sizlerle beraber gelişime daha da çok açılmak için Tire'de aday olmaya karar verdim. İlk önce sizlerle paylaşıyorum burada. Ne medyada paylaştık, ne başka bir yerde  konuştuk. İlk defa sizlere söylüyorum ve sizleri seviyorum. Hepimiz köylülükten dem vururuz. Köylü nasıl yaşar, kente nasıl göçer, nasıl geçinir. Bunları birebir yaşamak lazım. Ben bunların hepsini yaşadım. Tütünün 5 evden olduğunu pamuğun 3 7 olduğunu, zeytinin döküntüsünü, silkintisini bilirim arkadaşlar o kadar köylüyüm.  Köylü demek emek vermektir. Köylü demek toprakla yoğrulmak demektir. Topraktan gelip toprağa nasıl gideceksek, toprakla haşir neşir olmak demektir. Üretmektir, onur mücadelesi vermektir köylü demek." ifadelerini kullandı.

Şenoyar'ın açıklamasından önemli başlıklar şu şekilde;

"Yolumuz çağdaşlık, yolumuz kardeşlik"
"Tiremiz bizim için harika bir cennet, yaşamak için en güzel ilçelerden biridir. Yerel yönetimlerle ilgili sıkıntılar oluyor mu? Oluyor tabi. Geçmişten bugüne kadar bir sürü belediye başkanımız geldi geçti. Bunların Tire'ye verdiği çok güzel hizmetler olmuştur. Hiçbirinin burada kötü hizmetlerle anılmasını istemiyorum. Tabi ki iyi insanlardan daha iyi insanlar da olacak. Başarılı insanlardan daha başarılı insanlar da olacak. Yolumuz ilerlemek, yolumuz çağdaşlık, yolumuz kardeşlik, yolumuz birlik ve beraberlik içerisinde Tire'yi yönetmek."

"Her siyasetçinin halktan alması gereken bir şey vardır"
"Birleşince sizlerin hocası olmam, sizler benim hocam olursunuz, sizler bana yol gösterirsiniz ve benim öğretmenim halk olur. Çünkü her siyasetçinin halktan alması gereken bir şey vardır. Kendini halka kapatan siyasetçi başarısız olur. Sırtımı da yüzümü de size çevirmek istiyorum. Sizlerle birlikte bu yolculuğa çıkmak istiyorum. Tabii ki talepler oldu biz bunları değerlendirdik."

"65 bin 553 seçmenin hepsine sesleniyorum"
Biz projeyi ortaya atarken bu proje uygulanacak demeyeceğiz. Size soracağız, sizler karar vereceksiniz. 64 tane köyümüz var, Gökçen 65 oldu, bir tane de ayrıldı 66 oldu. 65 bin 553 seçmen var. Ben buradan 65 bin 553 seçmenin hepsine sesleniyorum, birlik olsun, dirlik olsun yürüyelim gelişelim. Burada yapmamız gereken hedef siyaset. Demokratik çerçevede demokratik bir mücadele anlayışı. Üreteceğimiz politikalarla, halka dokunuşlarla, halka kendimizi sevdirmelerle yol almamız lazım.

AK Parti ilçe başkanı ve yönetiminden ziyaret
Şenoyar'ın açıklamasının bitiminin ardından AK Parti ilçe başkanı Selman İçelli ve ilçe yöneticileri Şenoyar'a ziyarette bulunarak tebrik etti.

Video Haber Tire; 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Türk Telekom'un yeni tarifesi: Kota aşımında internet kesilecek
Türk Telekom'un yeni tarifesi: Kota aşımında internet kesilecek
Selin Sayek Böke CHP PM'yi toplantıya çağırdı
Selin Sayek Böke CHP PM'yi toplantıya çağırdı