CHP'li Eski Vekil İle Davutoğlu Aynı Fotoğrafta Görüntülendi

CHP eski milletvekillerinden İhsan Özkes'in Ahmet Davutoğlu ile aynı fotoğrafta yer almasına ilişkin gelişme dikkat çekti.

CHP'li Eski Vekil İle Davutoğlu Aynı Fotoğrafta Görüntülendi
11 Ağustos 2019 - 15:36

Eski başbakanlardan Ahmet Davutoğlu'nun Konya'da düzenlenen mevlit programına katıldığında CHP eski milletvekili İhsan Özkes ile birlikte görüntülenmesinin ardından aynı zamanda emekli müftü olan Özkes tarafından değerlendirme geldi.

CHP'den istifa edip ayrıldıktan sonra son 4 senede herhangi bir siyasi parti ile ilişkisi olmadığını ve hiçbir siyasi parti etkinliğinde yer almadığını belirten Özkes, kendisine yapılan davetin Ahmet Davutoğlu tarafından gerçekleştiğini söyledi. Ahmet Davutoğlu ile birkaç defa görüşme yaptığını aktaran Özkes, bundan sonraki süreçte birlikte olacaklarını dile getirdi. Eski başbakan ile birlikte son olarak AKP İstanbul Milletvekili Abdullah Başçı'nın verdiği yemekte buluştuklarını söyleyen Özkes, ardından eski başbakan Ahmet Davutoğlu ile birlikte mezarlığa gittiklerini ve ona eşlik ettiğini belirtti. 4 yıl süresince siyaseti izlediğini, bol bol okuduğunu ve notlar aldığını anlatan Özkes, Davutoğlu'nu tanıdıkça onun daha farklı bir insan olduğunu gördüğünü ifade etti.

Ahmet Davutoğlu'nun AKP'ye alternatif olup olamayacağı şeklindeki bir soruya ise; CHP'de siyaset yaptıktan sonra Davutoğlu ile birlikte olduğunu belirten Özkes, Ahmet Davutoğlu'nun halen AKP üyesi olduğunu ve o parti ile ilgili yorum yapmasının doğru olmayacağını dile getirdi.