CHP Çeşme İlçe Başkanı Oran'dan Dilmen'e Tepki

Referandum sürecinde “Bu ülkeyi topçular ve popçular kurmadı!” diyerek Rıdvan Dilmen’e tepkisini ortaya koyan CHP Çeşme İlçe Başkanı M. Ekrem Oran’dan Dilmen’e bir salvo daha.

07 Haziran 2017 - 18:25

Eski Futbolcu ve Spor Yorumcusu Rıdvan Dilmen’in tribünlerde İzmir Marşı söylenmesini hedef alan açıklamalarına CHP Çeşme İlçe Başkanı M. Ekrem Oran tepki gösterdi.
 
Ekrem Oran; popularitesini ve toplumsal etkinliğini kaybeden bazı isimlerin ülkedeki sorunları görmezden gelerek otoritenin dümen suyunda yüzüp, nemalanma gayretinde olduklarını ifade ederek; “Tribünlerde seslendirilen tezahüratların ve marşların, geleceğe dair endişeleri tırmanmış bir toplumun sesini duyurma gayreti olduğunu görmezden gelmek aymazlıktır. Geçim sıkıntısıyla boğuşan, hergün gelen şehit haberleriyle sarsılan, medyası susturulmuş, eleştiri hakları bastırılmış milyonlarca kişi tribünlerde sesini duyurmaya çalışmaktadır. Üstelik, onlarca yıldır kurucu ve kurtarıcı ideolojinin simgesi olan İzmir Marşı’nın tribünlerde gururla seslendirilmesinden rahatsız olmak, demokrasiden rahatsız olmaktır, milli değerlerden rahatsız olmaktır” dedi.

Spora siyasetin karışmamasının ancak siyasetin spordan elini çekmesiyle mümkün olabileceğini belirten Oran; “Eski bir futbolcu olarak, daha bir kaç ay önce sosyal medyada, ‘Evet’ kampanyası başlatan ‘Şeytan’ Rıdvan bugün İzmir Marşı’ndan rahatsız olup, spora siyasetin karışmamasını öğütleyerek komik duruma düşmüştür. Futbolun toplumsal gücünü bilenlerin kapalı kapılar ardında spora nasıl siyaset bulaştırdıklarını kendisi gayet iyi bilir. Laik demokratik Türkiye Cumhuriyeti’ne, Atatürk devrimlerine sahip çıkan İzmir’in nasıl ve neden stadyumsuz bırakıldığını da bilir. Yeteneği ve futbol zekasıyla edindiği itibarını bugün kişisel çıkarlar peşinde hızla tüketmektedir. Rıdvan Dilmen’e ve yaptığı siyasi açıklamalarla göz kırptığı ‘büyüklerine’ tavsiyem küçük hesaplarını bırakıp, ‘Mustafa Kemal’in Askerleri’ne kulak vermeleridir. Gerçek hayat sırça köşklerden, kaçak saraylardan gördüklerine benzemez. Tribünün sesi Türkiye’nin sesidir. Siz duymazdan geldikçe desibeli yükselir.” şekinde konuştu.

Bu haber 1347 defa okunmuştur.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Erdoğan ziyareti öncesi Washington'da FETÖ iş birliğinde Türkiye karşıtı panel düzenlendi
Erdoğan ziyareti öncesi Washington'da FETÖ iş birliğinde...
Canlı yayında Mehmet Eymür ve Doğu Perinçek kavgası! Birbirlerini
Canlı yayında Mehmet Eymür ve Doğu Perinçek kavgası!...