Burçların Kendisine Has Özellikleri ve Tarihleri

Burçların Kendisine Has Özellikleri ve Tarihleri
08 Eylül 2020 - 07:49
Burç aslında yıldız kümesidir, doğduğumuz an güneşin üzerinde olduğu yıldız kümesi burcumuzdur, Zodyak’ta 12 burç vardır ve her burcun kendine has özellikleri mevcuttur.
Koç Burcu Genel Özellikleri
Koç Burcu 21 Mart – 20 Nisan arasıdır, ateş grubundan olup öncü burçlardandır. Koç burcu genel özellikleri lider, yönetici, hızlı, aktifi dinamik ve inisiyatif sahibi olmalarıdır. Koç kadını erkeksi özelliklere sahip güçlü ve mücadelecidir. Çabuk sıkılan yapıları vardır, sakin ve sabırlı bir eş ararlar. Koç erkeği ise adeta bir komutandır, yönetme ve lider olma arzusu yaradılışında vardır. Her ikisi de canlı renklerde ve cesur kıyafetleri giymekten zevk alırlar, seçimleri her zaman seksi giysiler olur.
Boğa Burcu Genel Özellikleri
21 Nisan – 21 Mayıs arası toprak grubundan sabit nitelikteki burç olan Boğa burcu genel özellikleri başında yemeğe, konfora ve rahata olan düşkünlükleri gelir. Güvenilir insanlardır ama harekete geçmekte oldum olası zorlanırlar. Boğa kadını süslenmeyi ve giyinmeyi sever her an bakımlı, güzel görünmek ve alımlı olmak ister ama para harcarken de hesaplı davranır.  Boğa erkeği için önemli olan sadakat ve güvendir. Güveninin kazandığınız boğa erkeği sizden kolaylıkla vazgeçmez, bakımlı ve süslü kadınları sever, para, lüks yaşam ve maddi durum onun için her zaman en önemli şeydir. Her iki cinste ilişki de güven hissettiklerinde sonsuz bir sadakatle bağlanırlar.
İkizler Burcu Genel Özellikleri
22 Mayıs – 21 Haziran, hava grubu değişken burç olan İkizler burcunun genel özellikleri arkadaş canlısı, konuşkan olmaları ve her şeye karşı uyumlu hareket sergilemeleri ilk sırada yer alır. Esnek, çevik ve meraklı yapıları vardır. Özgürlüğüne son derece düşkün olan İkizler kadını tatlı dilli, konuşkan ve değişime her zaman açık bir ruh yapısına sahiptir. Akıllı, zeki ve ne istediğini bilen ikizler kadını çabuk sıkılır ve bu nedenle sürekli bulunduğu ortamdan uzaklaşmak ister. İkizler erkeği de sevimli ve cana yakındır, beğendiği birini aklı, güzel sözleri ve tavırları ile anında etkiler ama aşktan çabuk sıkılır sadakat ona göre değildir.
Yengeç Burcu Genel Özellikleri
22 Haziran – 22 Temmuz arasındaki burç yengeçtir, su grubundan öncü nitelikteki Yengeç burcu genel özellikleri ailesine, evine, annesine ve vatana olan düşkünlüğü dikkat çekici derecededir. İlgi alanları tarih, müzik, yemek ve sofra kültürüdür, yapıları gereği oldukça hassas kişilerdir. Genellikle güzel ve çekici olan Yengeç kadını evinde vakit geçirmeyi, yemek yapmayı ve mutfakla ilgilenmeyi sever. Kadınsal konularda ve çocuklarla iletişimde çok iyi olmaları onları çok iyi bir anne ve çok iyi bir eş yapar. Yengeç burcu erkeğinin ise zaaflarının başında annesi gelir, annesine ve evine karşı aşırı derecede bağlıdır. Mutfak, sofralar ve iyi yemekler onunda ilgi alanıdır.
Aslan Burcu Genel Özellikleri
23 Temmuz- 23 Ağustos tarihlerinde doğanların burcu aslan ateş grubundan sabit bir burçtur. Aslan burcu genel özellikleri koruyucu ve kollayıcı yapılarıdır, mağrur insanlardır. Özgüvenli, gururlu ve gösterişli olan aslanlar sanatın her alanına ve estetiğe karşı duyarlıdırlar. Giyinmeyi ve süslenmeyi seven Aslan kadını gerek kıyafetleri gerekse saçı ve makyajı ile her ortamda dikkatleri toplamayı başarır, taşlar, mücevherler ve renkli parlak taşlar olmazsa olmazlarıdır. Aslan erkeği de pohpohlanmaktan ve kendisi ile ilgilenilmesinden hoşlanır. Korumacı ve kollamacı yapısından dolayı aslında baba olmak için yaratılmıştır, şıklığını ve yakışıklılığını sürekli dile getirmeniz halinde kendi ile gurur duyan yapısı ön plana çıkar.
Başak Burcu Genel Özellikleri
24 Ağustos – 22 Eylül arasındaki değişken nitelikteki toprak grubu burcu Başak burcu genel özellikleri içinde mükemmeliyetçi olmaları bazen karşısında sınırları zorlar. Eleştirmeyi sever, detaycıdır, titiz, çalışkan, emektar ve hizmet odaklı kişiliğe sahiptir. Kendi tarzı ve stili konusunda kendi kadar karşısındakinin de bakış açısına ve fikirlerine önem verir. Başak burcu kadını her şeyi beğenmez her zaman küçük hatalar arar ve detaylara dikkat eder. Bu yapısından dolayı seçim yapamaz ve sürekli kuşku içinde yaşar ve evhamlı davranır. Başak burcu erkeği ise dakik, çalışkan, akıllı ve pratik bir zekâya sahiptir. Eleştiriden hoşlanması ve titizliği onu zor kişi haline getirir.
Terazi Burcu Genel Özellikleri
23 Eylül- 23 Ekim arasının burcu olan teraziler hava grubunun öncü burçlarıdır. Terazi burcu genel özellikleri sabırlı, kibar, sakin, akıllı, uyumlu, dengeli, adil ve eşitlikçi olmasıdır. Terazi burcu kadını her ortamda her zaman zarafeti, güzelliği, aklı ve sabrı ile dikkat çeker. Dengeli, uyumlu, pratik ve kibar olmalarının yanı sıra çatışmadan hoşlanmazlar, gizlide olsa mükemmeliyetçi tavırları vardır, politik tavırları ile beğenilirler. Terazi erkeğini de domain sakin, ne istediğini bilen ve uyumlu tavırları ele verir. Huzur arar, ilişkisinden beklentisi denge ve eşitliktir, sanata düşkün yapıya sahip olan terazi erkeği beğendiği herhangi bir şey için para harcamaktan geri durmaz.
Akrep Burcu Genel Özellikleri
24 Ekim – 22 Kasım tarihler akrep burcudur, su grubundan olan sabit nitelikteki akrep burcu genel özellikleri kaliteli insanlar olmalarıdır. Güvenilir, sırlarınızı paylaşabileceğiniz, güçlü, hırslı, mücadeleci, yılmaz, bitti denilen anda yeniden küllerinden doğan yapıları ile dikkat çeken akrep burcu insanı aşırı derecede sekse düşkündür. Akrep burcu kadınına karşı asla yalan söyleyemez ya da onu aldatamazsınız o bunu hemen anlar ve sırlar konusunda sürekli sorduğu sorular ile her şeyi size hissettirmeden çözer. Zor beğenir ve zor bırakır. Akrep erkeğinde ise şeytan tüyü vardır, gizemli yapıları onları çekici kılar, çoğu şeyin farkında değil tavrındadır ama her şeyi bilir, sezer.
Yay Burcu Genel Özellikleri
23 Kasım – 21 Aralık tarihinde doğanlar ateş grubunun değişken burcu yay burcundandır. Yay burcu genel özellikleri arasında onlar için olmazsa olmaz olanı bağımsızlık ve özgürlükleridir. Sportif kişiliklerinin yanı sıra dinamik, hareketli, keşif ve macera ruhuna sahip olmaları da dikkat çeker. Gezmeyi, eğlenmeyi, bağımsız yaşamayı, yeni yerler ve yeni şeyler keşfetmeyi seven bir Yay kadını ile birlikte sıkılmanız mümkün değildir tabi ona ayak uydurabilirseniz. Yay erkeği de özgürlüğüne düşkündür, ciddi bir beraberlik kurabilir hatta evlenebilirsiniz ama asla onu kısıtlayamazsınız. Her ne kadar bir ev erkeği olmakta zorlansa da eğlenceli zaman geçirmede ve keyifli bir yolculukta mükemmel biridir.
Oğlak Burcu Genel Özellikleri
22 Aralık – 20 Ocak Oğlak burcu toprak grubundan öncü burçtur. Oğlak burcu genel özellikleri arasında en belirgin olan işine ve kariyerine olan odaklanmasıdır. Her zaman ciddi yapıya bürünmüş haldeki oğlaklar, soğukkanlı ve gereğinden daha fazla mesafeli kişilerdir. Disiplinli, planlı ve organize bir yaşam sürerler. Evine ve ailesine bağlı olan oğlak kadını yalnız kalmayı ve yalnız başına hareket etmeyi çok sever. Kendi koyduğu kural ve disiplinleri vardır ama çok iyi bir iş hayatına sahiptirler. Oğlak erkeği aşırı güvenilir bir yapıya sahiptir, her şeyi kolayca kabul ettiremezsiniz ama kabul ettiği bir konuda sonuna kadar ona güvenebilirsiniz, yarı yolda bırakmaz.
Kova Burcu Genel Özellikleri
21 Ocak- 18 Şubat hava grubundan sabit nitelikteki Kova burcu genel özellikleri arasında dikkat çeken sıra dışı ve marjinal olmalarıdır, arkadaş ve dost canlısıdırlar aynı zamanda sosyal ve yenilikçi kişilikleri vardır. Kova burcu kadını akıllı, marjinal ve sıra dışıdır, ona ayak uydurmak zordur. Bulunduğu ortamdaki uyumunu kendisi belirler, farklı bir kişiliği vardır, teknolojik cihazlara karşı bağımlıdır onlardan vazgeçemez. Sosyal ve arkadaş canlısı olmalarına rağmen eş seçiminde zorlanırlar. Kova erkeği evcimen değildir, dışarıda zaman geçirmekten zevk alır, arkadaşları onun için ailesinden daha önce gelir. Zeki ve akıllıdırlar geleceği gören bakış açıları ile toplumu etkilemede başarılı olurlar.
Balık Burcu Genel Özellikleri
19 Şubat – 20 Mart arasındaki burç olan balık burcu su grubunun değişken nitelikteki burcudur. Balık burcunun genel özellikleri hayırsever ve yardımsever olmalarıdır. Empati yetenekleri güçlüdür, hassas ve duyarlı kişilerdir. Sanata karşı meraklı oldukları gibi karşısındakinden çok çabuk etkilenen kişiliğe sahiptirler. Balık kadınının güzelliği masallara konu olacak kadar özeldir, bakışları anlamlı, derin ve etkileyicidir, makyaj yapmaya ve kıyafetlere karşı meraklıdırlar, sinema sanatçısı gibi bir tavırları vardır. Balık erkeği ise çevresindeki her şeyden ve herkesten hemen etkilenen bir yapıya sahiptir. Romantik, gizemli, karmaşık yönleri olan balık erkeği tam olarak anlaşılan bir yapıya sahip değildir.