Bülent Arınç'tan AK Parti'deki istifalarla ilgili yorum: Bazı boşboğazların yaptığı gibi kötü sıfatlarla onları anamam

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyesi ve 22. Dönem TBMM Başkanı Bülent Arınç, AK Parti’deki istifalara ilişkin konuştu. Arınç, “Ayrılmak isteyenler bizim insanlarımızdır. Hiçbiri hakkında kötü bir şey söyleyemem. Bazı boşboğazların yaptığı gibi kötü sıfatlarla onları anamam“ ifadelerini kullandı.

Bülent Arınç'tan AK Parti'deki istifalarla ilgili yorum: Bazı boşboğazların yaptığı gibi kötü sıfatlarla onları anamam
21 Eylül 2019 - 23:28

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli tarafından Manisa'da düzenlenen 'Baba dostlarıyla vefa' buluşmasına katılan Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyesi ve 22. Dönem TBMM Başkanı Bülent Arınç, "Ayrılmak isteyenler bizim insanlarımızdır. Hiçbiri hakkında kötü bir şey söyleyemem. Bazı boşboğazların yaptığı gibi kötü sıfatlarla onları anamam. Eski liderlerin yaptığı gibi toparlayıcı olmalıyız, bütünleştirici olmalıyız, herkesi kucaklamalıyız. Göreceksiniz o zaman kimsenin kafasından bölünme diye, ayrılık diye bir düşünce olmayacaktır. Siz bunları yaparsanız, birileri gitmeyi mutlaka kafaya koymuşsa sorumluluk onlarda olur. Neticesine de katlanırlar" dedi.

Manisa'da Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli tarafından düzenlenen 'Baba dostlarıyla vefa' buluşmasınakonuşma yapan Bülent Arınç, merhum Ekrem Pakdemirli ile birlikte siyaset yapamadıklarını ama birbirlerine rakip olduklarını anlattı.

"CUMHURBAŞKANININ PARTİYLE İLİŞKİSİ DEVAM ETMELİ Kİ PARTİDEKİ GÜCÜNÜ KORUYABİLSİN"

Eski siyasi sistemle yeni sistem üzerinde de değerlendirmelerde bulunan Arınç, "Bu yeni Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi gelirken Cumhurbaşkanı aynı zamanda partisiyle de ilişkisini devam ettirmeli dediği zaman Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan o zaman bize biraz garip gelmişti. Ama o siyasi tarihi çok iyi incelemiş. Dedi ki Özal'ın da Demirel'in de Cumhurbaşkanı olduktan sonra partileri zaafa uğradı. Aynı zamanda cumhurbaşkanı aynı zamanda partiyle ilişkisi devam etmeli ki o parti de gücünü koruyabilsin. Bu tarihi bir gerçek olarak önümüzde." şeklinde konuştu.