Bülent Arınç'ın, "Ahmet Türk'ün terörle alakası yoktur" sözlerine Güvenlik Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu'ndan tepki geldi

“Ahmet Türk’ün terörle alakası yoktur“ ifadelerini kullanan AK Partili Bülent Arınç’a Anadolu Güvenlik Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Genel Başkanı Ziya Sözen tepki göstererek, “ Bu sözler akıl tutulmasının dışa yansımış halidir“ açıklamasında bulundu.

Bülent Arınç'ın, "Ahmet Türk'ün terörle alakası yoktur" sözlerine Güvenlik Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu'ndan tepki geldi
10 Eylül 2019 - 18:27

"Ahmet Türk'ün terörle alakası yoktur" ifadelerini kullanan Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bülent Arınç'a AK Partili Bülent Turan ve MHP lideri Devlet Bahçeli'nin danışmanı Yıldıray Çiçek'in ardından Anadolu Güvenlik Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Genel Başkanı Ziya Sözen de tepki gösterdi.

Arınç'ın sözlerinin akıl tutulmasının dışa yansımış hali olduğunu öne sürenSözen, "Bülent Arınç haddini ve maksadını aşmıştır" dedi.

Yazılı bir açıklama yayınlayan Sözen, Arınç'a şu eleştirilerde bulundu:

"BU SÖZLER YENİLİR YUTULUR CİNSTEN DEĞİLDİR"

"Eski TBMM Başkanı ve Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bülent Arınç katıldığı bir televizyon programında,attığı twettlerle Cumhurbaşkanımıza hakaretten cezaya çarptırılan CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'na verilen hapis cezasıyla ilgili "Kaftancıoğlu'nu sevmiyor olabiliriz. Seçimi kazandı bir kahraman haline getirdiler. Attığı mesajların hiçbirisine katılmıyorum. Ama ifade özgürlüğüne saygı duymalıyız, tahammül etmek zorundayız" demiş ayrıca Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı iken işlediği sayısız suçtan dolayı İçişleri bakanlığı tarafından görevinden uzaklaştırılan Ahmet TÜRK için de "Ben sadece Ahmet Türk'ü tanıyorum ve ona saygı duyuyorum. Ahmet Türk'ün benim üzerimdeki hakkı şudur. Bu kişinin terörle alakası yoktur. Ahmet Türk'ün terörle alakası yoktur. Barış olsun isteyen biridir." şeklinde sözler sarf ederek haddini ve maksadını aşmıştır. Bu sözler biz şehit aileleri ve gaziler tarafından kabul edilir yenilir yutulur cinsten sözler değildir. Bu sözler akıl tutulmasının dışa yansımış halidir.