Bülent Arınç'ın Yeni Parti Yorumu

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyesi Bülent Arınç, Ahmet Davutoğlu ile Ali Babacan'ın yeni parti kurma girişimlerine ilişkin olarak açıklamalarda bulundu.

Bülent Arınç'ın Yeni Parti Yorumu
16 Ağustos 2019 - 20:47 - Güncelleme: 16 Ağustos 2019 - 20:49

TBMM eski başkanlarından ve şimdiyse Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyesi olan Bülent Arınç, Kırıkkale ziyaretinde siyaset gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Öncelikle Ahmet Davutoğlu ile Ali Babacan'ın parti kurma çalışmalarına ilişkin olarak yaptığı değerlendirmede, AKP'den ayrılmalarını onaylanmadığını ve partiden ayrılıp başka parti kurmak isteyenlere yaptıklarının yanlış olduklarını söylemeye çalıştığını ifade etti.

Basın mensuplarına yaptığı açıklamada, gelişmeleri basından takip ettiğini belirten Arınç, kendisinin AK Parti kurucusu olduğunu ve AK Parti'nin de 18 yaşına girdiğini vurguladı. AK Parti'de hayatı boyunca kalmaya devam edeceğine işaret eden Arınç, partiden ayrılmak isteyenlere de tavsiyelerde bulundu.

Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan'a Tavsiyelerde Bulundu

Ahmet Davutoğlu'nu kast eden Arınç, onun AK Parti'ye çok büyük hizmetleri geçtiğini ve kendisiyle yıllarca aynı kabinede başbakan olarak görev aldığını hatırlattı. Aynı şekilde Ali Babacan'ın da kabinede yer alarak hizmet ettiğini belirten Arınç, her ikisinin de AKP'ye hizmet etmeye devam etmelerini istedi. İkisinin de değerli insanlar olduğuna dikkat çeken Arınç, AK Parti'nin başarısında Ali Babacan ile Ahmet Davutoğlu'nun hisse sahibi olduklarını ve bundan sonra da AK Parti'ye hizmet etmeye devam etmelerini istediğini söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da Ahmet Davutoğlu ile Ali Babacan sevdiğini belirten Arınç, onların partiden ayrılarak AK Parti ile mücadele etmemelerini tavsiye etti.