Buket Aydın’dan Altaylı’nın ‘abi tavsiyesi’ne: Keşke Nihat Doğan’ı da eleştirebilseydiniz

Kanal D Haber sunucusu Buket Aydın, türkücü Nihat Doğan’la ilgili haber sunarken kullandığı cümle nedeniyle kendisini eleştiren Habertürk yazarı Fatih Altaylı’ya canlı yayında yüklendi.

14 Eylül 2018 - 08:19

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, bugünkü köşesinde, Kanal D Haber sunucusu Buket Aydın’ı eleştirdi.

Altaylı, Aydın’ın Doğan’la ilgili bir haberi sunarken “Çok daha fazlasını biliyoruz” dediğini belirterek, bu cümlenin bir haberci tarafından kullanılmaması gereken bir cümle olduğunu dile getirdi.

Altaylı, “Medya biliyorsa yazar, duyurur. Kendine saklamaz. Eğer bir haberi saklıyorsanız, bu medya kuruluşu için iyi sicil oluşturmaz. ‘Konuşturma bizi’ hafif veya ağır bir tehdit cümlesidir” diye yazdı.

Habertürk yazarı, “Bu konuda elimize geçen bilgileri ne yazık ki etik veya hukuki gerekçelerle yayınlayamıyoruz. Ancak tüm bu bilgileri yargı ile paylaştık” ya da “Yargının elinde bu konu ile ilgili çok daha önemli ve yüz kızartıcı bilgiler ve deliller var ancak bunları hukuki gerekçelerden dolayı sizlerle paylaşamıyoruz” denebileceğini ifade etti.

Altaylı, Aydın’a bir de ‘ağabey tavsiyesi’ verdi: “Genç meslektaşımın heyecanını ve habercilik hırsını anlıyorum. Saygı da duyuyorum. Ama bir ağabeyinin uyarısını da dikkate alacağını zannediyorum.”

Canlı yayında cevap
Sunucu Buket Aydın ise Altaylı’ya bugünkü ana haberde yanıt verdi.

“Ben tabii ki sizin eleştirilerinizi dikkate alırım. Ama eleştiri yapıyorsanız komple bir eleştiri yapın yazınızda” diyen Aydın, Nihat Doğan’ın gazetecileri tehdit ettiği Twitter mesajını paylaştı.

Aydın, Altaylı’nın Habertürk gazetesinde öldürülen bir kadının fotoğrafını sansürsüz bastığını hatırlatarak şunları ifade etti: “Biz o atılan manşet gibi aileleri düşünmeden haber yapmıyoruz. Biz o insanların 18 yaşından küçük çocuklarını ve ailelerin durumlarını düşünerek haber yapıyoruz. Bu konuda hassasiyet gösterdiğimizi söylemek istedim. Bir şey sakladığımızı ima etmedim. Eleştirinizi tek bir şartla dikkate alırdım. O da ne yapsaydınız biliyor musunuz? Hem beni böyle eleştirseydiniz hem de ‘Habercileri ağlatacağım’ diye tehditler savuran Nihat Doğan’ı da yine aynı yazı içerisinde keşke eleştirebilseydiniz.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
CHP’de Suat Nezir ve Fatih Bucak hakkında karar verildi
CHP’de Suat Nezir ve Fatih Bucak hakkında karar verildi
CHP’de liste mesaisi
CHP’de liste mesaisi