Boşanma Avukatı

Boşanma davaları medeni hukukun bir alt dalıdır. Bu davalar avukat aracılığı ile görülür. Bu tür davalarda görev alan avukatlara ise boşanma avukatı adı verilir.

15 Mart 2019 - 14:57

Boşanma süreci, çiftler için son derece yıpratıcıdır. Boşanma sürecinde profesyonel hukuki yardım alınması bu durumu daha kolay hale getirebilir. Ülkemizde boşanma avukatı adı altında ayrı bir mesleki uzmanlık alanı yer almamaktadır. Her davanın çok önemli bir hazırlık süreci bulunur. Boşanacak çiftlerin evlilik içinde yaşadığı olayla dinlenir ve boşanmaya sebep teşkil edecek konular seçilerek hazırlık yapılır. Hukuk sistemimize göre her boşanmanın mutlaka bir sebebi olmalıdır. Sebepsiz açılan her boşanma davası hakimler tarafından reddedilir.

Boşanma Davası Süreci Nasıl İşler?

Boşanma davaları dilekçe üzerinde yapılır. Davaların kabul edilmesi için dilekçenin hukuki boyutta olması gerekir. Bunun için bir boşanma avukatı yardım almalısınız. Dilekçede olması istenen zorunlu bilgiler yer alır. Boşanacak olan tarafların isimlerini yazıp dilekçeyi imzalaması gerekir. Düzgün bir şekilde yazılan dilekçe, dava talebinin ortaya çıkmasına yardımcı olur. Dilekçenizin sorunlu olması durumunda ret cevabı alabilirsiniz. Boşanma davaları anlaşmalı ya da çekişmeli boşanma davası olarak görülebilir. Dava türü ne olursa olsun bu sürecin kısa sürede atlatılmasını istiyorsanız boşanma avukatı hizmetimizi alabilirsiniz. Tüm boşanma davaların çiftlerin ve çocuklarının en iyi sonucu alması için hizmet veriyoruz. Boşanma sürecinin kolay bir şekilde atlatılması için https://www.farahhukuk.com/bosanma-avukati/ adresinden bizlerle iletişime geçebilirsiniz.


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x